Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim na podium mistrzostw województwa

2018-05-22 07:02:54 (ost. akt: 2018-05-22 07:10:00)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim zajęły trzecie miejsce w mistrzostwach województwa siatkarskich trójek. Lepsze były zespoły z Giżycka i Olsztyna. Finał mistrzostw zorganizowany został w Górowie Iławeckim.

16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim przy ul. Szkolnej 4 odbywał się Finał rozgrywek Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Mini Siatkówce „3” Dziewcząt.

W grupie pięciu zespołów, które zakwalifikowały się do tej imprezy znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.

Młode siatkarki z SP nr 4 z Ełku, SP nr 4 z Giżycka, SP 7 z Olsztyna, SP nr 1 z Ostródy oraz SP z Górowa Iławeckiego pokazały, że sport może być wielką pasją, uczy działania w zespole i kształtuje charakter.

Na imprezę przybyli: prezes Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego - Wacław Wasiela, burmistrz Górowa Iławeckiego – Jacek Kostka, z-ca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim mjr Adam Deleżuch, prezes Centrum Barka - Piotr Baczewski, dyrekcja szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Goście zgodnie stwierdzili, że klimat dla rozwoju sportu, a szczególnie siatkówki w Górowie jest bardzo dobry; dyrekcja szkoły, władze samorządowe, organizacje sportowe i sponsorzy rozumieją, że sport jest ważnym elementem wychowania dzieci i młodzieży oraz wpływa pozytywnie na ich zdrowie.

Miłą niespodzianką było wręczenie przez prezesa W. Wasielę nagrody indywidualnej pani Aleksandrze Klimko, nauczycielce wychowania fizycznego z górowskiej podstawówki za długoletnią pracę i liczne sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych na etapie wojewódzkim.

Po wielu godzinach twardej rywalizacji, systemem „każdy z każdym” kolejność zespołów była następująca.

1. SP nr 4 Giżycko
2. SP nr 7 z Olsztyna
3. SP Górowo Iławeckie
4. SP nr 4 Ełk
5. SP nr 1 Ostróda

Każda z drużyn otrzymała puchary i dyplomy, najlepsze zawodniczki z każdej drużyny – pamiątkowe statuetki, a najlepsze trzy zespoły – medale. Nagrody ufundował WM SZS w Olsztynie i prywatni sponsorzy.

Wielkie gratulacje należą się zwycięskim drużynom i ich trenerom. Cieszy fakt, że na podium znalazła się reprezentacja SP w Górowie Iławeckim prowadzona przez panią trener Aleksandrę Klimko. Gratuluję Wam sukcesu i dziękuję za walkę.

Oczywiście każda impreza sportowa, aby miała właściwą oprawę, potrzebuje wsparcia ze strony sponsorów, na których zawsze można liczyć i którym dziękujemy.

To kolejna duża impreza sportowa, którą organizuje SP Górowo Iławeckie. Miło nam było słyszeć z ust prezesa Wacława Wasieli, że jest bardzo zadowolony z tego, że SZS zdecydował się na lokalizację Mistrzostw Mini Piłki Siatkowej dziewcząt w naszym mieście.

Dlatego słowa podziękowania należą się też nauczycielom szkoły, tj.: Aleksandrze Klimo, Rafałowi Gajdamowiczowi oraz Danielowi Wierzbowskiemu, którzy przy wsparciu dyrekcji, przygotowali i przeprowadzili zawody, Pawłowi Pieniakowi, który zapewniał wsparcie medyczne, pracownikom obsługi oraz sędziom: Arkadiuszowi Masalskiemu i Zbigniewowi Wiszniewskiemu.

Na koniec warto przypomnieć, że SP w Górowie Iławeckim prowadzi klasy sportowe (od klasy IV) o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i piłka nożna chłopców, dysponuje dobrym zapleczem treningowych i fachową kadrą. Ponadto dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach tenisa stołowego i szachów.

Dariusz Hawrylec


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do mieszkańca #2507657 | 37.47.*.* 25 maj 2018 12:52

  Remont Domu Kultury, Ścieżka Rowerowa z Bema do Parku, Deptak dookoła stawu garncarskiego dla pacjentów Szpitala ..... więc skąd wziąć pieniądze na tak mało ważną inwestycję jak Szkoła Podstawowa??? A może nie warto jej remontować bo obok jest bardzo ładna szkoła, która chętnie przyjmie uczniów szkoły zza miedzy ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2506665 | 195.136.*.* 23 maj 2018 20:38

  kiedy wreszcie wezmą się za remont tej szkoły, która z każdej strony straszy swoim wyglądem......, dlaczego liceum remontują a szkoły podstawowej nadal nie, a przecież można było złożyć wnioski na remont elewacji ....o co tu chodzi ? Ko za to odpowiada......-

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages