Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Tylko słownik w wersji drukowanej — matury z języków narodowych

2018-05-23 15:10:28 (ost. akt: 2018-05-24 08:39:16)

Autor zdjęcia: BT

Środa 23 maja była ostatnim dniem tegorocznej sesji pisemnych (rozpoczęły się one w piątek 4 maja) egzaminów maturalnych. Zgodnie z komunikatem CKE, w tym dniu maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych przystąpili do egzaminów pisemnych z języków narodowych – białoruskiego, ukraińskiego i litewskiego.

Tego dnia odbywały się też egzaminy z kaszubskiego i łemkowskiego oraz z przedmiotów zdawanych w językach obcych. Za maturzystami drzwi sal egzaminacyjnych zamknęły się o godz. 9. Kilkadziesiąt sekund wcześniej opuścili je przedstawiciele mediów.

Przystąpienie do egzaminu pisemnego z języka narodowego dla maturzystów ze szkół dla mniejszości narodowych jest obowiązkowe obok obowiązkowych egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Jedyną pomoc, na którą mogą liczyć maturzyści, jest leżący na oddzielnym stoliku słownik języka danej mniejszości.

Po porannym obowiązkowym egzaminie pisemnym po południu część maturzystów przystąpiła jeszcze dodatkowo do egzaminów pisemnych na poziomie rozszerzonym.

Jak podaje CKE, wśród abiturientów zdających w tym roku matury z języków mniejszości narodowych najliczniejszą grupę stanowią piszący egzamin z języka białoruskiego – 165 osób. Drugą grupę stanowią zdający z języka ukraińskiego – 79 osób, natomiast litewski zdaje 21 osób.

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim do matury z języka ukraińskiego przystąpiło 35 osób.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages