Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Policja komunikuje się ze społeczeństwem. Zorganizowano debatę społeczną

2018-05-26 06:18:04 (ost. akt: 2018-05-26 06:43:42)

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

W domu kultury w Górowie Iławeckim odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policję, poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Poruszono tu też problem narkomanii i oszustw metodą "na wnuczka".

Debata jest formą komunikowania się Policji ze społeczeństwem. Jej celem, jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wypracowania rozwiązań, które wpłyną na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

W czwartek, 23 maja w Domu Kultury w Górowie Iławeckim, odbyła się ewaluacyjna debata społeczna poświęcona 2 tematom: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ – Możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda”, który przedstawiała mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach oraz „Zanim będzie za późno – przeciwdziałanie narkomanii”, na ten temat, szeroką wiedze, przekazała pani Justyna Kowalkowska z powiatowej stacji sanitarno- epidemiologicznej w Bartoszycach.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z powiatu bartoszyckiego, gminy i miasta Górowa Iławeckiego, sołtysi z sołectw gm. Górowo Iławeckie, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawicielki z lokalnej telewizji, oraz młodzież, pedagodzy i nauczyciele z miejscowych szkół, a także dzielnicowi z powiatu bartoszyckiego.

Przy okazji spotkania, z uwagi na ostatnie zgłoszenia prób oszustwa metodą „na wnuczka”, notowane w Bartoszycach, policjantka zaprezentowała spot pt. „Oszukaj oszusta”, autorstwa policjantów z KMP w Elblągu, który kierowany jest do ludzi młodych.

Jego przekaz, wskazuje na konieczność informowania seniorów o mechanizmach stosowanych przez sprawców oszust metodami socjotechniki.

Korzystając z obecności dużej grupy przyszłorocznych maturzystów, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach podinsp. Robert Zabuski, zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Policji, mówiąc o możliwościach jakie daje służba w tej formacji.

mł. asp. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ziuy #2509472 | 31.0.*.* 28 maj 2018 15:20

  Ja tu widzę tylko trzech sołtysów. Z gminy ktoś był, czy znowu będą mieli wymówkę, że nikt im nie powiedział?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do szkół #2508367 | 188.146.*.* 26 maj 2018 13:57

  Należałoby sie udać do szkół z takim projektem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages