Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Węglem po tekturze

2018-06-03 17:26:43 (ost. akt: 2018-06-04 07:47:13)

Autor zdjęcia: BT

Zupełnie niezależnie, bez żadnych inspiracji, właściwie samorodnie pojawił się pomysł, aby ogarnąć nieco bardziej uzdolnione dzieci, niekonieczne „biedne i niedożywione”, i zaproponować im udział w warsztatach artystycznych celem pomocy w dojrzewaniu talentu.

Sobotnim przedpołudniem 2 czerwca siedmioro młodych adeptów sztuki, wyposażonych w tektury grubości cieńszej sklejki oraz prasowany węgiel rysunkowy zasiadło w różnych punktach ul. ks. Mirosława Ripeckiego w Górowie Iławeckim, aby przelać na materiał swoje wyobrażenie podtrzymane rzeczywistością. Natchnieniem miała być greckokatolicka cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego.

Spotkanie i warsztat „malujemy sercem” był wstępem do większej całości, w której wezmą udział profesjonalni artyści, koledzy i koleżanki organizatorów z okresu studiów, celem udzielenia dzieciom porad i wskazówek. Druga część warsztatów odbędzie się to jesienią tego roku. Bazą projektu została regionalna świetlica koła Związku Ukraińców w Polsce.

Pomysł i realizacja są prywatne i samoistne. Nie służą promocji kogokolwiek, szczególnie regionalnym mini-politykom. Zaangażowani zostali jedynie ludzie nieobojętni oraz niektórzy z rodziców. Wszystko na własny koszt. Zdaje się, że tak powinno być. Warto jeszcze dodać, że w lekcji rysunku węglem wzięli udział uczniowi zarówno z miasta, jak i z gminy.

btCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages