Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Tradycyjnie jak co roku, czyli "Bocianie lato w Żywkowie"

2018-06-19 14:19:00 (ost. akt: 2018-06-19 14:25:15)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. po raz kolejny powitaliśmy sezon wakacyjny na Górowszczyźnie. Żywkowski festyn to już tradycja — w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie wraz z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wita lato festynem "Bocianie lato w Żywkowie".

Jak co roku nie było czasu na nudę. Po oficjalnych przywitaniach gospodyń wydarzenia: Bożeny Olszewskiej-Świtaj, wójt gminy Górowo Iławeckie oraz Agaty Moździerz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, głos zabrali zaproszeni goście: Miron Sycz, wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego, Wojciech Prokocki, starosta powiatu bartoszyckiego oraz przedstawiciele samorządów gmin powiatu.

Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy do wspólnej zabawy zaprosił Krzysztof „Kowal” Kowalski z Bartoszyc. Podsumowaliśmy Gminne Dni Rodziny, wręczając nagrody w konkursach plastycznym i literackim.

Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne z gminnych szkół i świetlic: ZLI z Zielenicy, dzieciaki z Toprzyn — laureaci Powiatowego Konkursu Ekologicznego oraz maluchy z grupy przedszkolnej. Gościnnie na żywkowskiej scenie wystąpił zespół Kaczki z Nowej Paczki z Olsztyna oraz znane wszystkim na Górowszczyźnie Bądlowianki, pod kierunkiem Mirona Maciopy.

Nie zabrakło oczywiście dla uczestników festynu gier i zabaw z nagrodami. Mieliśmy również okazję wysłuchać krótkiego programu muzycznego Krzysztofa Kowalskiego i Izabeli Głuchowskiej. Tegoroczną wieczorną zabawę poprowadził górowski zespół naROK.

Atrakcji dla dużych i małych nie brakowało. Wolontariusze z drużyn harcerskich Lumos oraz Watra prowadzili kącik animacyjny dla najmłodszych z malowaniem twarzy, puszczaniem mega baniek mydlanych i ekologicznymi kolorowankami, na stoiska kół gospodyń wiejskich z terenu gminy zapraszały kuszące zapachy wiejskich przysmaków: domowego chleba ze smalczykiem i ogórkiem, pysznych pierogów czy wyśmienitego na upalny dzień chłodniku.

Można było znaleźć i słodkie, wyjątkowe przysmaki jak powidła z płatków dzikiej róży (kto nie próbował, niech żałuje). Nie zabrakło też tradycyjnie stoiska z rękodziełem Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Centrum Barka, czy gier i zabaw przyrodniczych na stoisku Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Dziękujemy gorąco wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Dziękujemy naszym dobroczyńcom, współorganizatorom i darczyńcom za dofinansowanie dorocznego festynu: nagrody w licznych konkursach i zabawach zostały dofinansowane z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Związku Gmin Warmińsko Mazurskich.

Dziękujemy również gospodarzom Żywkowa – sołtysowi Adamowi Łopuszyńskiemu, Ani Andrejew oraz mieszkańcom sołectwa za pomoc w organizacji imprezy i przyjęcie uczestników festynu w swych gościnnych progach. Z całą pewnością czuwał nad nami dobry duch bocianiej wsi, Władek Andrejew, który „z góry” opiekuje się swoim żywkowskim gospodarstwem.

Do zobaczenia za rok!


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mop #2523253 | 5.172.*.* 21 cze 2018 16:45

  Jesienią te piękne rumiane (pewnie po kazikówce) twarze odlecą wraz z bocianami. Ach to będzie niezapomniany widok.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wyborca #2521947 | 83.9.*.* 19 cze 2018 19:58

  Tak sie bawi "władza" , a co tam tam jakis zaginiony z Pieszkowa ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Piękne Okulary #2521901 | 83.6.*.* 19 cze 2018 19:02

   Ciekawe czy przez te ciemne okulary był widoczny dramat rodziny z Pieszkowa, która poszukiwała zaginionego Ojca. W latach ubiegłych tę imprezę zawsze zabezpieczali gminni strażacy z OSP wraz z policjantami z Górowa . Zadaję pytanie. Czy zabezpieczenie tej imprezki, którą "zaszczycili" w/w. goście \ jeżeli tak było / nie było powodem zlekceważenia przyjęcia zgłoszenia przez Policję zaginięcia Pana Stanisława co skończyło się dramatem ?!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages