Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

70 lat Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA

2018-06-21 20:39:12 (ost. akt: 2018-06-21 20:43:44)

Autor zdjęcia: BT

- Klocki do zabawy były wtedy wykonane z pociętej na kilka kawałków deseczki - wspomina, patrząc na wchodzące na przedszkolny plac uśmiechnięte twarze przedszkolaków, pan Bogdanowicz, który w 1946 r. był jednym z przedszkolaków nowo powstałej w powojennym Górowie ochronki dla najmłodszych dzieci.

- To były po prostu inne czasy - dodaje pan Hajduk, kolejny z tamtego pokolenia przedszkolaków.

Na uroczystości przybywają liczni zaproszeni goście, z wicemarszałkiem naszego województwa Mironem Syczem i burmistrzem miasta Jackiem Kostką. Wśród gości dostrzec można dyrektorów szkół, przedstawicieli wojska, leśników oraz dyrektorów miejscowych zakładów pracy. Tłumnie stawiają się także rodzice przedszkolaków, by podziwiać występy swoich pociech.

Wszystkich serdecznie wita Irena Bakun, przedstawiając jednocześnie 70-letnią historię przedszkola. Padają najważniejsze dla placówki daty i nazwiska byłych dyrektorów i pracowników placówki. Głos zabiera Jolanta Wirboł, obecna dyrektor przedszkola, dziękując jednocześnie sponsorom za pomoc przy organizacji jubileuszu placówki.

Jolanta Fornalska zapowiada występy przedszkolaków, które z przejęciem oczekują na swoje występy. Kolorowe stroje, skoczne melodie i taneczne akrobacje budują wspaniała atmosferę. Oklaskom nie ma końca. Uśmiechnięci goście składają na ręce dyrektor prezenty i życzenia na dalsze lata pracy.

Po poczęstunku dzieci biorą udział w atrakcjach specjalnie na ten dzień dla nich przygotowanych. Jest klaun, kolorowa zjeżdżalnia, uśmiechnięte panie animatorki, które malują twarze dzieci i zapraszają je do wspólnej zabawy. Pracownicy Nadleśnictwa Górowo Ił. proponują dzieciom interesujące konkursy, nagradzane ciekawymi nagrodami.

- Piękne sale, wspaniałe warunki do zabawy i nauki - dodaje spotkany na korytarzu pan Rychel, kolejny z przybyłych na uroczystość jeden z pierwszych górowskich przedszkolaków.

Słowem, wspaniała impreza plenerowa, godna wspaniałego jubileuszu. Z przyjemnością dziękuję wszystkim pracownikom przedszkola za wspaniałą atmosferę, życząc jednocześnie siły, wytrwałości i uśmiechu na kolejne lata pracy.

tekst i foto: Mirosław MycioCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. No tak #2523513 | 31.0.*.* 21 cze 2018 22:21

  Zdjęcia, zdjęcia . Kuc żelazo poki gorące.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lans przedwyborczy trwa, znak #2523475 | 188.146.*.* 21 cze 2018 21:30

  że wybory niedługo...bocianie święto, rocznica w przedszkolu i ta sama ekipa na zdjęciach, każda okazja jest dobra.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages