Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Uczniowie na wakacje - szkoły do remontu

2018-06-23 06:10:57 (ost. akt: 2018-06-23 06:14:09)

Autor zdjęcia: BT

Dzieci i młodzież, odświętnie ubrani, z wiązankami kwiatów w ręku, podążający pod koniec czerwca do swoich szkół, nieodmiennie oznaczają, że właśnie kończy się rok szkolny, a zaczynają się wakacje.

W większości szkół uroczystość zakończenia roku szkolnego, przypadająca w tym roku na 22 czerwca, obchodzona była przed południem, tak więc praktycznie wakacje rozpoczęły się dla utrudzonych codziennymi zmaganiami z nauką uczniów (nie wspominając już o nauczycielach) tego samego piątkowego popołudnia.

W Górowie Iławeckim, o czym niejednokrotnie wspominaliśmy, na wszystkich poziomach edukacji, poczynając od przedszkolaków, na maturzystach kończąc, mamy niemal tysiąc uczących się, którzy właśnie dzisiaj (pomijając uczniów klas maturalnych i kończących się gimnazjów) po uroczystościach w szkołach udali się do swoich domów dzierżąc w dłoniach świadectwa zawierające zapisy indywidualne o osiągnięciach edukacyjnych i innych.

Koniec roku szkolnego oznacza u nas także mniej młodych ludzi i dzieci na ulicach w wakacyjne miesiące i, w pewnej mierze, wolniejszy, bardziej senny tryb życia w tym czasie.

W drugim roku reformy edukacji w Polsce wakacje rozpoczęło prawie pięć milionów uczniów, a ponad 350 tysięcy z nich otrzymało pierwsze w życiu świadectwo - ukończenia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Tegoroczna przerwa w nauce potrwa 73 dni.

bt


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages