Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Uczniowie z górowskiej podstawówki z wizytą u niemieckich kolegów

2018-06-23 08:00:00 (ost. akt: 2018-06-23 06:52:22)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Od 5 do 11 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim oraz wygaszanego już Gimnazjum im. Jana Pawła II uczestniczyli po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której tym razem udział wzięło 10. uczniówi z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec.

Uczniowie z Polski wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec realizowali projekty tematyczne: opisywali charakterystyczne budynki, pomniki z miasta Bremen, które mieli okazję zwiedzić.

Poza zwiedzaniem młodzież spotkała się z przedstawicielami powiatu Verden.

Uczniowie z Polski wraz ze swoimi parterami wymiany z Achim uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, podczas których mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznawania kultury, zwyczajów i stylu życia rodzin niemieckich.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zabawę. Największą atrakcją, były dwa dni spędzone w Berlinie. Uczniowie zobaczyli m.in. Bramę Brandenburską, pozostałości muru berlińskiego. Równie ciekawy okazał się dzień spędzony w Heidepark Soltau. Tu uczniowie mieli do dyspozycji m.in., kolejki „Torpeda”, „Lot z demonami”, „Octopus” czy „Kraken”.

Najstraszniejsza była wieża „KRZYK” – wznosząca się na wysokość 71 metrów, z której z ogromną prędkością opadało się w dół. Poziom adrenaliny sięgał maksimum. Nie obyło się też bez szaleństw na basenie.

Wieczory uczestnicy wymiany spędzali w towarzystwie niemieckich rodzin. Najczęściej zwiedzając okolicę i aktywnie wypoczywając.

W ciągu tych kilku dni spędzonych razem, zawiązały się przyjaźnie, które będą miały swoją kontynuację podczas rewizyty w Górowie Iławeckim już we wrześniu 2018 roku.

Wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Paweł Pieniak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tus #2524889 | 83.6.*.* 24 cze 2018 17:57

    Trudno mi sobie wyobrazić, żeby w polskiej szkole wisiała mapka Erasmusa z zaznaczonymi miastami: Lviv, Vilnius, München, ale politycznie poprawnym w RFN nie przejdzie przez gardło Landsberg! Musi być niemożliwe do wymówienia Gorowo ilaweki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages