Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

„Dbaj o swoje oczy”- konferencja zorganizowana przez stowarzyszenie Dwunastka

2018-06-27 09:25:35 (ost. akt: 2018-06-29 07:35:49)

Autor zdjęcia: Mirosław Mycio

Stowarzyszenie „Dwunastka” powstało w 2016 r. i od tego czasu rzetelnie realizuje założone zadania statutowe. W grudniu 2017 r. została oddana do użytku siedziba stowarzyszenia, która mieści się przy ul. 1 Maja 12 w pomieszczeniach zaadoptowanych po byłej kotłowni centralnego ogrzewania z pozyskanych na ten cel funduszy europejskich.

Stowarzyszenie przygarnęło pod swoje skrzydła diabetyków z miasta i gminy Górowo Iławeckie, dla których organizuje cykliczne spotkania, poświęcone problemom profilaktyki i życia z cukrzycą.

W sobotę 23 czerwca zorganizowane zostało kolejne spotkanie. Tym razem w świetlicy Centrum Barka.

Zebrani mogli wysłuchać wykładu wybitnego specjalisty z zakresu okulistyki dr. n. med. Sławomira Zalewskiego. Prelegent w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił schorzenia oczu, których bezpośrednią przyczyną jest cukrzyca. Dużo uwagi poświęcił retinopatii, schorzeniu, które późno wykryte i nie leczone, może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku.

Zebrani zadali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spośród uczestników spotkania wylosowano dwie osoby, które będą mogły skorzystać z bezpłatnych specjalistycznych badań oczu.

W trakcie wizyty prelegent zwiedził pomieszczenia Centrum Barka, oprowadzony przez jej pracowników p. Joannę Sienkiewicz i p. Annę Wilczyńską.

- Cieszę się, że mogłem przybliżyć osobom przybyłym na spotkanie wiedzę z zakresu chorób oczu i nowoczesnych sposobów ich leczenia. Chętnie przyjadę tu ponownie. Jestem także pod wielkim wrażeniem wyposażenia i wystroju pomieszczeń, które tutaj zobaczyłem oraz ogromu pracy włożonej na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym – powiedział na zakończenie spotkania dr Zalewski.

Szczególne podziękowania należą się p. prezesowi Piotrowi Baczewskiemu i pracownikom Centrum Barka za pomoc włożoną przy organizacji spotkania.

Mirosław Mycio


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages