Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Ślubowanie klas pierwszych. ZOBACZ ZDJĘCIA

2018-10-10 08:13:57 (ost. akt: 2018-10-10 08:15:37)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

W piątek 5 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Górowie Ił. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, żółte i zielone chusty, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej — to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Dyrektor szkoły powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie: mówiły wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki. Uczniowie klas VI przygotowały szereg konkursów, z którymi pierwszaki poradziły sobie doskonale.

Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożonym ślubowaniu dyrektor dokonał pasowania na ucznia.

Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce i zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów .Do życzeń dołączyli się rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i zorganizowali „ słodkie przyjęcie’’.

Barbara Szewczyk


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages