Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Kłamstwa wyborcze Lecha Hermanowicza zostały osądzone

2018-10-10 14:32:16 (ost. akt: 2018-10-17 05:26:29)
Wyciąg z ugody sądowej z 10 października, sygn. akt. I Ns 273/18

Wyciąg z ugody sądowej z 10 października, sygn. akt. I Ns 273/18

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

GÓROWO IŁAWECKIE\\\ Lech Hermanowicz musi przeprosić wójt górowskiej gminy Bożenę Olszewską-Świtaj za nieprawdziwe informacje rozpowszechniane w jego materiałach wyborczych. Tak w trybie wyborczym postanowił dziś Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Ugodą sądową zakończyła się pierwsza w naszym powiecie rozprawa w trybie wyborczym przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Kandydatowi na wójta gminy Górowo Iławeckie Lechowi Hermanowiczowi, startującemu z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, sprawę wytoczyła obecna wójt tej gminy i jednocześnie kandydatka na to stanowisko na przyszłą kadencję.

Bożena Olszewska-Świtaj zrobiła to zapoznaniu się z ulotkami wyborczymi kontrkandydata.

— Pan Hermanowicz zamieścił w nich kłamliwe informacje o moich zarobkach, a w dziale "program wyborczy" szereg insynuacji — mówi Bożena Olszewska-Świtaj.
Obecna wójt dodaje, że podczas rozprawy w sądzie, Lech Hermanowicz przeprosił ją i twierdził, że nie chciał jej obrazić oraz, że się zagalopował.

Olszewska-Świtaj dodała jeszcze, że Lech Hermanowicz nie miał żadnych argumentów na potwierdzenie swych kłamstw, podczas gdy ona była przygotowana na obalenie każdego z nich.

W ramach ugody Lech Hermanowicz oświadczył, że informacje zamieszczone w jego ulotce w dziale "program wyborczy" nie są prawdziwe i przeprasza za ich rozpowszechnianie. Uczestnicy postępowania zgodnie przyznali, że zarobki wójt Bożeny Olszewskiej-Świtaj wynoszą 10 180 zł brutto, a nie 16 tys. zł. Ugoda zobowiązuje Hermanowicza do zamieszczenia płatnych przeprosin o określonej treści, określonym krojem i rozmiarem czcionki na pierwszej stronie naszej gazety oraz na portalu gorowoilaweckie.wm.pl

Więcej o tym przeczytacie w piątek w "Gońcu Bartoszyckim".

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages