Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

OGIEŃ WOLNOŚCI PRZYWIEZIONY NA WARMIĘ I MAZURY

2018-10-13 08:45:36 (ost. akt: 2018-10-13 10:21:02)

Autor zdjęcia: Centrum BARKA

W środę 10 października połączone delegacje Polskiego Stowarzyszenia Górowa Iławeckiego oraz Forum Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego odebrały z Katedry Wojska Polskiego w Warszawie Ogień Wolności, który rozpocznie obchody Święta Niepodległości.

Organizatorom towarzyszyła delegacja 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego z Bartoszyc, Bisztynka i Górowa Iławeckiego, Ochotniczej Straży Pożarnej z Górowa Iławeckiego, studentów górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz delegacja osób niepełnosprawnych.

Przywieziony z Katedry Polowej Wojska Polskiego Ogień Wolności będzie stanowił centrum obchodów Święta 11 Listopada w Górowie Iławeckim i w wielu innych województwach.

- Bardzo cieszę się z wyjazdu, zbliża się wielka rocznica i naszym patriotycznym obowiązkiem jest uczczenie tej daty, bez której nie byłoby wolności - powiedział po wyjeździe jeden z uczestników z Centrum Barka, które odpowiadało za organizacje całego wyjazdu.

Skąd pomysł?
– 100-lecie Odzyskania Niepodległości ma dla mnie szczególny wymiar. Niepodległość jest wartością, o którą należy starać się nieustannie. To dla mnie bardzo osobiste zobowiązanie, choćby wobec mojego pradziadka, który uczestniczył w zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim w 1918 roku. To także okazja by podkreślić, że małe miasteczka Warmii i Mazur, a w szczególności Górowo Iławeckie to ważna część naszej Ojczyzny - mówi burmistrz Jacek Kostka, pomysłodawca akcji.

Organizatorzy szczególnie dziękują Ordynariatowi Polowemu Wojska Polskiego Biskupowi Polowemu Wojska Polskiego Józefowi Guzdkowi oraz ks. płk Zbigniewowi Kępie za ofiarowanie płomienia wolności z Kaplicy Katyńskiej oraz za zaproszenie do zwiedzania muzeum ordynariatu. Podziękowania należą się również 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej i dowódcy płk Jackowi Ostrowskiemu za zapewnianie transportu delegacji.

Ogień Wolności przywieziony z Katedry Polowej WP jest bezpłatnie dostępny i możliwy do odebrania w dni robocze w Centrum Barka (Ul. Kard. Wyszyńskiego 13 w Górowie Iławeckim oraz w siedzibie ZHP w Bartoszycach do 11 listopada br.)

CBCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: CentrumBARKA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages