Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

„Jesienne arabeski” w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA

2018-11-05 12:10:09 (ost. akt: 2018-11-05 12:12:13)

Autor zdjęcia: BT

Arabeska, to inaczej ozdoba graficzna, fantazyjny ornament naśladujący splot gałązek, liści, kwiatów i linii itp. Mamy także arabeski jako formę muzyczną czy literacką.

Natomiast „Jesienne arabeski”, to nazwa odbywającego się cyklicznie na Warmii i Mazurach z centrum w Węgorzewie Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. W tym roku mieliśmy jego już XIV edycję. Wzięło w nim udział 5 zespołów młodzieżowych i dziecięcych z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Po raz trzeci zespoły biorące udział w Festiwalu, tworzące i pokazujące publiczności niezwykle barwne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, pojawiły się w Górowie Iławeckim.

Przed zgromadzonymi na sali widowiskowej górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w niedzielne popołudnie 5 listopada wystąpiły dzieci i młodzież ubrani w kolorowe stroje ludowe różnych regionów swoich ojczyzn prezentując z wielkim pietyzmem i zaangażowaniem wykonane układy choreograficzne. Wśród wykonawców nie zabrakło, oczywiście, gospodarzy – górowskiej „Dumki”.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages