Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Górowska szkoła podstawowa z certyfikatem projektu „Piłka nożna w szkole”

2018-11-05 12:13:42 (ost. akt: 2018-11-05 12:15:03)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

29 października 2018 r. podczas spotkania przedstawicieli szkół z województwa warmińsko-mazurskiego z władzami Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (WMZPN) oraz wicekuratorem Wojciechem Cybulskim, uroczyście wręczono certyfikaty uczestnictwa w programie edukacyjnym „Piłka nożna w szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wśród 30 szkół znalazła się również Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim.

Szkołom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami ukierunkowanych na realizację programu szkolenia PZPN i bieżące wsparcie szkoleniowe w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży.

Organizator zatroszczy się też o organizację konferencji szkoleniowych dla nauczycieli-trenerów. Ponadto związek zapewni możliwość rozwoju uzdolnionym piłkarsko uczniom w klubach WMZPN oraz reprezentacjach młodzieżowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Aby zakwalifikować się do projektu trzeba było spełnić kilka kryteriów:
1. Szkoła powinna posiadać bazę sportową gwarantującą warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.

2. W szkole powinny funkcjonować oddziały sportowe o profilu piłka nożna lub inne formy dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.

3. Zajęcia w szkole powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, a oni sami powinni brać udział w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.

4. Uczniowie powinni brać udział w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN („Coca Cola Cup”, „Z podwórka na stadion”, „Nike Premier Cup” itp.) oraz uzyskiwać w nich sukcesy piłkarskie.

5. Szkoła powinna prowadzić ścisłą współpracę z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, co powinno być potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.

Po weryfikacji wniosków, górowska podstawówka uzyskała drugi wynik punktowy (4 punkty na 5 możliwych) wśród wszystkich uczestników programu. Wynik ten cieszy, ale też zobowiązuje do dalszej pracy. Wskazuje, że zarówno baza, którą posiadamy jak i kwalifikacje naszych nauczycieli połączone z udziałem w tym przedsięwzięciu pozwolą uczniom osiągać duże sukcesy.

Dariusz Hawrylec

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages