Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Grand Prix Górowa Iławeckie w tenisie stołowym 2018: emocje do samego końca

2018-11-06 09:20:00 (ost. akt: 2018-11-06 09:35:07)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

W sobotę 3 listopada zakończono VI Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Podobnie jak w roku ubiegłym, zawody zostały objęte patronatem honorowym marszałka woj. warmińsko-mazurskiego. W tegorocznej edycji wzięły udział 83 osoby, w tym 6 kobiet.

Liczba uczestników jest dość imponująca, ale martwi fakt, iż w sportowej rywalizacji brakuje najmłodszych. Ogółem w kategoriach „szkolnych” sklasyfikowano zaledwie 1 dziewczynkę i 3 chłopców.

Organizatorów cieszy natomiast fakt, iż do Górowa Iławeckiego przybywają tenisiści stołowi z wielu miejscowości naszego województwa, tworząc niezapomnianą atmosferę zawodów. We wszystkich turniejach nie brakowało emocji, sportowej rywalizacji, ale był również czas na koleżeńskie pogawędki, uśmiech oraz zwykłą ludzką życzliwość.

W ostatnim turnieju wzięło udział 45 zawodniczek i zawodników. W pierwszej kolejności rozegrano turnieje w poszczególnych kategoriach. W kategoriach „szkolnych” już wcześniej zwycięstwa zapewnili sobie Aleksandra Medelian z Kijowa i Szymon Pupel z Kętrzyna.

W kategorii kobiet, pomimo czwartego z rzędu turniejowego zwycięstwa, Alicja Niedźwiecka z Ornety nie zdołała wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Doroty Martyniak z Olsztyna, która punktowała w 5 górowskich turniejach. Trzecie miejsce zajęła Agata Bogdziun z Korsz przed Natalią Sycz z Górowa Iławeckiego.

W kategorii mężczyzn do lat 40 sobotni turniej wygrał olsztynianin Przemysław Wawrzyniak przed Marcinam Wróblewskim z Lidzbarka Warmińskiego i debiutującym w zawodach Marcinem Zielińskim z Lubawy. W „generalce” ostatecznie wygrał Wawrzyniak przed Wróblewskim i wspomnianym wcześniej Szymonem Puplem.

W kategorii 40–50 lat swoją dominację potwierdził Sebastian Główczyk z Olsztyna, który w sobotnim finale pokonał Daniela Buczyńskiego z Płoskinii. W klasyfikacji generalnej za Główczykiem, na drugim miejscu, pozostał kętrzynianin Wojciech Wojciechowski, zaś najniższy stopień na podium przypadł Grzegorzowi Komorowskiemu z Płoskinii.

W kategorii mężczyzn powyżej 50 lat zwyciężył Henryk Prusiński z Olsztyna przed Jackiem Onufrowiczem z Lidzbarka Warmińskiego, występującym po raz pierwszy w górowskich zawodach. Tym zwycięstwem pan Henryk „rzutem na taśmę” awansował na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając o 2 pkt elblążanina Janusza Trudnowskiego. Zwycięzcą Grand Prix w tej kategorii został, podobnie jak przed rokiem, Franciszek Jastrzębowski z Olsztyna.

Miła atmosfera zawodów oraz upływający czas postawił pod znakiem zapytania rozegranie turnieju open. Miejsca 1. i 2. zapewnione mieli Sebastian Główczyk i Franciszek Jastrzębowski, jednak sprawą otwartą pozostawało ostatnie miejsce na podium. Realne różnice pomiędzy zawodnikami walczącymi o tę lokatę wynosiły zaledwie 2 pkt.

Wobec perspektywy rozgrywania jeszcze kilkugodzinnego turnieju, organizatorzy wraz z zawodnikami postanowili rozegrać trójmecz pomiędzy zainteresowanymi. Pozostali uczestnicy mieli okazję, aby porozgrywać pomiędzy sobą gry towarzyskie. Z tej swoistej batalii o miejsce 3. zwycięsko wyszedł Przemysław Wawrzyniak przed Marcinem Wróblewskim i Wojciechem Wojciechowskim.

Obecni na zawodach wicemarszałek województwa Miron Sycz i dyrektor szkoły podstawowej w Górowie Iławeckim Dariusz Hawrylec wręczyli wszystkim uczestnikom Grand Prix okolicznościowe dyplomy i medale oraz upominki, zaś zawodnicy plasujący się na podium otrzymali puchary.Andrzej MarkowskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages