Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

100 lat niepodległości w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

2018-11-17 09:25:37 (ost. akt: 2018-11-17 09:29:40)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim, tak jak w wielu innych miejscach w kraju, w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” uczestniczący w uroczystym apelu odśpiewują wszystkie zwrotki hymnu. Głośno, z emocjami, tekst znają wszyscy, maluchy też. One śpiewają najgłośniej.

Obchody 100-lecia niepodległości trwają od wielu dni, nastrój udziela się każdemu, bo uczestniczą w nich sportowcy, szachiści, miłośnicy historii oraz uzdolnieni artystycznie. W koncercie muzyki poważnej prezentującej dzieła wielkich kompozytorów biorą udział wszyscy. Każdy wnosi swój wkład.

Budynki szkoły w bieli i czerwieni. Tak powinno być, tak jest.

Przed apelem dzięki górowskiemu nadleśnictwu tuż przy szkolnych budynkach pojawiają się dwa dęby upamiętniające ważne postacie związane z pielęgnowaniem świadomości narodowej.

Na drewnianych płotkach przygotowanych dzięki p. Grzegorzowi Lewandowskiemu przez pracowników Centrum Barka widnieją napisy z informacjami o postaciach, którym owe drzewa są poświęcone. To Michał Kajka i Seweryn Pieniężny. Drzewa otrzymują ich imiona.

11 listopada uroczysta Msza za Ojczyznę. Tam pojawia się sztandar i flaga. Świętujemy razem z mieszkańcami miasta.

Wzmocnieni wiedzą historyczną, mając za sobą wiele przedsięwzięć i ciekawych doświadczeń rozpoczynamy kolejny dzień, pierwszy, otwierający nowe stulecie niepodległości Polski.

Iwona Gajżewska-Kostka
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages