środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Przegląd Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego "Słowo Boże i katechizacja"

2018-11-19 11:03:19 (ost. akt: 2018-11-19 11:08:40)

Autor zdjęcia: BT

To się już zrobiła poważna, wieloletnia tradycja, o której należy pisać z należnym szacunkiem jej godnym. W tym roku, w sobotę 17 listopada ponad czterysta osób – dzieci, młodzieży i dorosłych wzięło udział w dziewiętnastym już archidiecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce.

Zorganizowany przez Metropolitalną Komisję Katechetyczną oraz parafię greckokatolicką w Górowie Iławeckim Przegląd gościł w tym roku dostojnego gościa, Metropolitę Przemysko-Warszawskiego Arcybiskupa Eugeniusza Popowicza.

Przeprowadzony został pod hasłem wiodącym Słowo Boże i katechizacja, odbył się na sali widowiskowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Zaplanowane występy poprzedziła wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii oraz słowo do zgromadzonych arcybiskupa. Podziękował on za liczne uczestnictwo, trud włożony w przygotowania do występów, oraz życzył, aby przesłania przekazywane obecnym na sali za pomocą środków artystycznych, były realizowane w życiu codziennym.

W tym roku w przeglądzie wzięły udział grupy z: Bań Mazurskich, Bajor Małych, Węgorzewa, Warszawy, Morąga, Kruklanek, Bartoszyc, Olsztyna, Pasłęka, Lelkowa, Giżycka, Ornety, Godkowa, Elbląga, Kandyt, Toprzyn i Górowa Iławeckiego.

[youtube]https://youtu.be/h3t1Una-eno[/yputube]

Dziękując przybyłym za ciekawe, staranie zaplanowane i zaprezentowane występy, montaże słowno-muzyczne i śpiew, ks. dziekan Jan Łajkosz zaprosił do wzięcia udziału w przyszłorocznym, jubileuszowym spotkaniu na deskach sceny sali widowiskowej w Górowie Iławeckim.

Katecheci oraz nauczyciele przygotowujący dzieci i młodzież do Przeglądu zostali nagrodzeni dyplomami oraz stosownymi upominkami. Każdy uczestnik uroczystości został poczęstowany obiadem i owocami, o co zadbała Komisja Katechetyczna.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tutejszy #2627197 | 107.167.*.* 19 lis 2018 19:43

  Istnieje taka strona Ukraińcy.wm.pl, tam umieszczajcie swoje rewelacje. Tam jest ich miejsce a nie na stronie Górowa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages