Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Mianowanie uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół

2018-11-23 10:55:47 (ost. akt: 2018-11-23 11:06:39)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uroczystość mianowania uczniów klas mundurowych w Zespole Szkół w Górowie Iławeckim miała w tym roku szczególnie podniosły charakter, gdyż wkomponowała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Po wprowadzeniu i zaprezentowaniu klas mundurowych, głos zabrała dyrektor placówki Elżbieta Gottuk, witając przybyłych gości, którzy swoją obecnością podkreślili rangę wydarzenia.

Wśród nich znaleźli się m.in.: Barbara Kamińska, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, burmistrz miasta Górowo Iławeckie Jacek Kostka, mjr Dariusz Petka z WKU w Lidzbarku Warmińskim, ppor. Piotr Korostyński — zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Kamińsku, ppor. SG Tomasz Mauch — przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, prezes Stowarzyszenia "Jesteśmy Razem" Piotr Baczewski, Maria Duchnik — przedstawiciel Urzędu Gminy Górowo Iławeckie, Izabela Kurowicka — przedstawiciel Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu z siedzibą w Bartoszycach, prezes Koła Strzeleckiego "Warmiak" w Lidzbarku Warmińskim Dariusz Wojczulanis, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iław. Wioletta Lugowska-Rohun, Marek Kierul. Pojawiły się również rodziny mianowanych uczniów.

— Mam głęboką nadzieję, że nasi kadeci w przyszłości z odpowiedzialnością i zaangażowaniem będą dbać o bezpieczeństwo i pokój, zasilając szeregi służb mundurowych — tymi słowami dyrektor przywitała uczniów klas mundurowych, głównych bohaterów uroczyści. Następnie uczniowie zostali mianowani na poszczególne stopnie i otrzymali akty mianowania.

Ważnym punktem programu było również uhonorowanie medalami uczniów, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Polski podczas IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu. Medale zawisły także na szyi nauczycieli Wojciecha Krafta i Marcina Narkowicza, którzy poprowadzili drużynę na podium.

Tak znaczące sukcesy szkoła może osiągać dzięki wsparciu wielu osób i zaprzyjaźnionych jednostek mundurowych, na ręce których dyrektor złożyła serdeczne podziękowania.

Święto mianowania było też okazją do wręczenia szkole odznaczenia „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, które w imieniu Andrzeja Zuby — dyrektora Biura Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, przekazał Dariusz Wojczulanis. Uczniowie Natalia Afeld, Gabriela Ligiżyńska, Justyna Baran i Maciej Przybyłek otrzymali odznaki "Zasłużony Działacz Ligi Obrony Kraju".

Uroczystość uświetnił program artystyczny uczniów zatytułowany „Droga do wolności”.

Na zakończenie uczniowie klas mundurowych zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie musztry paradnej i sprawności fizycznej, wywołując wielki aplauz wśród zgromadzonej publiczności.

Marta Mycio


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages