środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Wybierz razem z nami najpopularniejszego sportowca Górowa Iławeckiego

2018-12-21 06:00:00 (ost. akt: 2018-12-19 13:46:31)
Gala sportowa w Górowie Iławeckim

Gala sportowa w Górowie Iławeckim

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Po raz pierwszy w historii przyznamy tytuł Najpopularniejszego Sportowca Górowa Iławeckiego. Zostanie nim jeden spośród dziesięciu kandydatów, których nazwiska widnieją poniżej. Wybiorą go czytelnicy, oddając głosy sms-em.

Środowisko sportowe z Górowa Iławeckiego działa bardzo prężnie. To za sprawą kilku osób w 2015 roku zorganizowano specjalną galę, podczas której wręczono wyróżnienia w kilku kategoriach. Honorowano w ten sposób miejscowych sportowców, trenerów, działaczy, nauczycieli wychowania fizycznego, darczyńców.

Całość zwieńczona była wspaniałym balem ze znakomitą muzyką, smacznym jedzeniem, a także akcentami... charytatywnymi, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu poprzez licytację sportowych pamiątek można przecież pomóc. Pomysł gali i balu kontynuowano również w kolejnych latach, zawsze starając się, by zaskoczyć uczestników czymś nowym.

No i w tym roku organizatorzy, we współpracy z redakcją "Gońca", poszli na całość! A tą "całością" jest pierwszy w historii plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Górowa Iławeckiego. Wybiorą go mieszkańcy miasta i czytelnicy naszej gazety, a zrobią to za pomocą sms-ów.

Do wyboru mają dziesięcioro kandydatów, których nazwiska i krótkie charakterystyki można przeczytać poniżej. Są w tym gronie piłkarze (ci starci i ci nieco młodsi), siatkarze i siatkarki, miłośnicy biegania, jest szachista oraz strzelec.

Na końcu opisu każdego kandydata znajduje się specjalny kod. To właśnie go trzeba wpisać w treści sms-a, aby oddać głos na swojego faworyta.

A co zrobić z owym sms-em? Należy wysłać go pod numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT). Głosowanie w plebiscycie trwa od dzisiaj, czyli 21 grudnia, aż do 22 lutego 2019 roku. A już dzień później wyniki ogłoszone zostaną podczas kolejnego Balu Sportowca.

Pełny regulamin plebiscytu znajdziesz tutaj.
Nominowani
1. Grzegorz Błocki (biegi długodystansowe)
W przeszłości zawodnik, trener, a także prezes GKS Cresovia. Organizator wielu sportowych imprez w Górowie Iławeckim, które niejednokrotnie wspierał również finansowo. Po zakończeniu przygody z piłką nożną odkrył w sobie kolejną wielką pasję — bieganie. W 2017 r. został maratończykiem, przebiegając dystans 42,195 m. Ukończył także wiele półmaratonów, biegów na 10 km i innych.
gb.ns.1

2. Joanna Bobel (siatkarka Team Cresovia)
Najwcześniej urodzona zawodniczka drużyny, z ogromnym zapałem i chęcią do gry, nawet ze złamanym palcem. Pomimo licznych obowiązków związanych z pracą i wychowaniem trójki dzieci, zawsze znajduje czas na treningi i mecze. Jej zaangażowanie i determinacja są bardzo dobrym przykładem dla młodych zawodniczek, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z siatkówką. Koleżeńska i pomocna, młodszym zawsze służy radą i wspiera mentalnie zarówno podczas treningów, jak i, co najważniejsze, w trakcie meczów.
gb.ns.2

3. Cezary Dworzański (piłkarz GKS Cresovia)
Podtrzymuje rodzinne tradycje piłkarskie, dzięki czemu kibice z Górowa Iławeckiego mają możliwość obserwować wyjątkową sytuację, w której ojciec (bramkarz Adrian Dworzański) i syn grają jednocześnie na boisku. Solidność i systematyka to cechy, które wyróżniają Czarka na boisku i poza nim. Nominowany w plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii „Piłkarz Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.
gb.ns.3

4. Bartłomiej Gorzycki (piłkarz trampkarzy AP Cresovia 2015)
Jeden z najbardziej utalentowanych w mieście sportowców młodego pokolenia. Wiodący i najbardziej wszechstronny zawodnik Akademii Piłkarskiej Cresovia 2015, kapitan drużyny trampkarzy, która w rundzie jesiennej sezonu 2018/19 wywalczyła awans do I ligi wojewódzkiej. Największa piłkarska nadzieja górowskiego klubu.
gb.ns.4

5. Jacek Kaczyński (sekcja szachowa przy Szkole Podstawowej)
Od 3 lat bierze udział w indywidualnych i drużynowych wojewódzkich turniejach szachowych. Uczeń III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. We wszystkich zawodach osiągał wysokie wyniki, plasując się w czołówce szachistów w województwie.
gb.ns.5

6. Marcin Kawiecki (siatkarz Team Cresovia)
Mimo dziewiętnastu sezonów rozegranych w biało-niebieskich barwach Team Cresovia i kilku bardzo ciężkich kontuzji, wciąż jest sportową ostoją siatkarskiej drużyny z Górowa Iławeckiego. Średni wiekiem brat „górowskiego klanu siatkarzy” Kawieckich. Pierwszy na boisku stara się pobudzić jeśli wkrada się rozluźnienie, ale i odwrotnie — pierwszy wyczuwa i stara się rozładować atmosferę, gdy wkrada się nadmierna „spina”.
gb.ns.6

7. Patryk Kulpaka (siatkarz Team Cresovia)
Najmłodszy z obecnej kadry seniorskiej drużyny siatkarzy. Po kilku latach spędzonych w juniorskich grupach Trefla Gdańska powrócił w rodzinne strony. Dzięki swojej siatkarskiej wszechstronności i sportowej zaciekłości został nominowany również do nagrody Sportowiec Roku 2018 w Górowie Iławeckim.
gb.ns.7

8. Tymoteusz Pilecki (sekcja strzelecka przy Zespole Szkół)
Uczeń II klasy LO ZS w Górowie Iławeckim. Jego osiągnięcia to 2. miejsce w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu, 2. miejsce w zawodach strzeleckich w ramach Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2018
 oraz 2. miejsce w zawodach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim.
gb.ns.8

9. Łukasz Pisarzewski (piłkarz GKS Cresovia)
Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników. Sumienny i bardzo zaangażowany w pracę na rzecz klubu. Obecnie pełni funkcję kapitana drużyny seniorów i jest jednocześnie trenerem drużyny żaków w działającej przy Cresovii Akademii Piłkarskiej.
gb.ns.9

10. Dawid Worobiec (biegi długodystansowe)
Wieloletni biegacz długodystansowy. Należy do czołowych zawodników w województwie, o czym świadczą liczne wygrane w prestiżowych biegach. Jednym z nich jest zwycięstwo w cyklu Grand Prix Warmii i Mazur. Był uczestnikiem także wielu biegów ogólnokrajowych na 10 km oraz półmaratonów. Potrafi pogodzić sport z pracą prowadząc własną działalność.
gb.ns.10

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages