Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Projekty w górowskich świetlicach

2018-12-20 06:53:11 (ost. akt: 2018-12-20 06:56:48)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Po raz kolejny górowscy liderzy z powodzeniem spróbowali swych sił w projektach realizowanych przy LGD Warmiński Zakątek. Jeszcze w sierpniu podpisana została umowa dotacyjna w tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”, a we wrześniu umowa dotacyjne programu mikrograntów „Warmia Mazury Lokalnie”.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane były w tym roku 2 projekty: z konkursu „Działaj Lokalnie” projekt „Śpiewać każdy może THE VOICE OF LIPNIKI” oraz z programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie” projekt „Przygoda z tradycją w Bądlach”.

Nasze grupy nieformalne otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 7 900 zł na realizacje pomysłów i planów, na spełnianie marzeń swoich mieszkańców. Dzięki realizacji zadań do świetlic wiejskich w Bądlach i Lipnikach zakupiono zestawy nagłaśniające mikrofony, głośniki).

W Lipnikach dzieci i młodzież mogły spróbować swych sił w konkursie –przeglądzie piosenki THE VOICE LIPNIKI. Od września prowadzone były zajęcia z mikrofonem, dzieci prezentowały swe wokalne umiejętności, przygotowywały się do konkursu. Projekt zakończył się festiwalem piosenki w świetlicy wiejskiej w Lipnikach gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki.

W Bądlach w ramach działań projektowych prowadzone były zajęcia z mikrofonem pod kierunkiem pana Mirona Maciopy.

Bądlowianki wzięły udział w festiwalu pieśni na Ukrainie, z opracowanym nowym programem występowały na festynach gminnych, dożynkach. Na świetlicy wiejskiej w Bądlach zgłębiano tajniki warmińskich tradycji, przygotowywano ozdoby i dekoracje, odbywały się również spotkania z wspólnym gotowaniem. Zespół Bądlowianki pozyskał również nowe stroje.

Gratulujemy zapału przy realizacji pomysłów i życzymy powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.

MD


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages