Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Uczą i wychowują już od ponad pół wieku

2019-02-10 13:24:45 (ost. akt: 2019-02-10 13:27:06)

Autor zdjęcia: BT

Podsumowanie pierwszego semestru edukacji 2018/2019 w górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, które odbyło się w sobotę 9 lutego, stało się wydarzeniem symptomatycznym, albowiem była to niejako symboliczna refleksja nad 50-leciem średniego szkolnictwa ukraińskiego w mieście.

Zgromadzeni w szkolnej sali widowiskowej uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, w pierwszej kolejności, na prośbę dyrektor p. Olgi Sycz, minutą ciszy uszanowali pamięć tragicznie zmarłego wybitnego samorządowca, prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Omawiając bieżącą pracę szkoły dyrektor z satysfakcją odnotowała szereg aktualnie realizowanych przedsięwzięć oraz projektów edukacyjnych powodujących, że zespół szkół jest nie tylko placówką oświatową ale także solidnym centrum wychowawczo-edukacyjnym, kulturalnym i sportowym z szeroką ofertą dla uczących się. Przedstawiła także zgromadzonym osiągnięcia przedmiotowe i sportowe uczniów zespołu szkół na poziomie województwa, a nawet kraju. Oddzielne miejsce w sprawozdaniu z pracy dydaktyczno-wychowawczej zostało poświęcone rozbudowanemu systemowi stypendialnemu, dzięki któremu uczniowie mają realne korzyści z jak najlepszych wyników w nauce i sporcie.

Wiele miłych słów w podzięce za pracę szkoły skierowali do grona pedagogicznego rodzice uczących się tutaj dzieci i młodzieży oraz przedstawiciele wojewódzkich i miejscowych organów samorządowych. Bardzo ciekawą ofertę edukacyjną dla absolwentów szkoły zaproponowali pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Zwyczajowo uroczystość zakończył koncert szkolnych zespołów artystycznych.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2682004 | 82.145.*.* 15 lut 2019 12:15

    W Górowie to już strach otworzyć lodówkę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages