Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Sportowe środowisko Górowa Iławeckiego przyznało swoje nagrody. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-02-23 22:43:41 (ost. akt: 2019-02-23 23:15:21)
Nominowani w kategorii Sportowiec Roku (od lewej): Patryk Kulpaka, zwycięzca Szymon Szypczyński oraz Łukasz Złotucha, który reprezentował nominowanego Dawida Worobca. Z prawej wicemarszałek województwa Miron Sycz

Nominowani w kategorii Sportowiec Roku (od lewej): Patryk Kulpaka, zwycięzca Szymon Szypczyński oraz Łukasz Złotucha, który reprezentował nominowanego Dawida Worobca. Z prawej wicemarszałek województwa Miron Sycz

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Mały jubileusz obchodziła Gala Sportu w Górowie Iławeckim. W sobotę 23 lutego odbyła się po raz piąty. Część oficjalna tradycyjnie dotyczyła wyróżnień przyznanych miejscowym zawodnikom, trenerom i działaczom.

Głównych kategorii było pięć. Przez kilka tygodni na łamach "Gońca Bartoszyckiego" oraz portalu gorowoilaweckie.wm.pl ogłaszaliśmy nominacje w każdej z nich. W sobotni wieczór wreszcie można było poznać nazwiska laureatów.

Sportowym Wydarzeniem Roku wybrano 6. edycję rozgrywek Grand Prix Górowa Iławeckiego w Tenisie Stołowym. Ta cykliczna impreza ma już swoje stałe grono uczestników z całego województwa, a nawet spoza granic naszego regionu. Jak poinformowano podczas gali, w ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 80 zawodników.

Nagrodę odebrał Janusz Głębocki, który przygotowuje rozgrywki Grand Prix wraz z Andrzejem Markowskim. A kolejna, siódma już edycja rusza niebawem.

W kategorii Drużyna Roku zwyciężyły siatkarki z górowskiej podstawówki, które w maju ubiegłego roku zdobyły brązowe medale mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w rywalizacji trójek. Tutaj nagrodę odebrał dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec wraz z jedną z zawodniczek "brązowej" drużyny.

Siatkówka zresztą miała tego wieczoru najwięcej wyróżnień. Trenerem Roku została bowiem Aleksandra Klimko, nauczycielka wychowania fizycznego, która m.in. doprowadziła wspomnianą wcześniej drużynę do medalu mistrzostw województwa, a siatkarskim bakcylem "zaraża" dzieci już od wielu lat.

Sportowe Odkrycie Roku przypadło siatkarce - otrzymała je Urszula Bobel (nagrodę w jej imieniu odebrała mama Joanna). Zaczynała w Górowie Iławeckim, potem był okres gry w bartoszyckim Olimpie, a dzisiaj jest zawodniczką SMS Ostróda, z którą niedawno sięgnęła po mistrzostwo województwa juniorek, a podczas tego weekendu walczyła w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Czwarte tego dnia wyróżnienie przyznane osobie związanej z siatkówką, to Filar Roku. Jest to nagroda za wieloletnie wspieranie lokalnego sportu w roli zawodnika, trenera lub działacza i organizatora. A tak się złożyło, że wszystkie wymienione funkcje pełni Marcin Kaszubat, m.in. siatkarz Teamu Cresovia oraz jeden z pomysłodawców gali sportu i będącego jej częścią balu.

Pozostałe dwa wyróżnienia trafiły do piłkarzy. Sportowcem Roku 2018 w Górowie Iławeckim został zawodnik Cresovii Szymon Szypczyński, związany z klubem już od blisko 30 lat.

Natomiast przeprowadzone po raz pierwszy przez redakcję "Gońca Bartoszyckiego" głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Górowa Iławeckiego w 2018 roku wygrał 15-letni Bartłomiej Gorzycki, jesienią podpora trampkarzy Cresovii, a od kilku tygodni zawodnik Olimpii Elbląg. W jego imieniu nagrodę odebrali jego rodzice.

Organizatorzy gali sportu co roku przyznają również wyróżnienia "Przyjaciel Górowskiego Sportu". Honorowane w ten sposób są osoby wspierające lokalne działania sportowe. W tym roku nagrody odebrali: Marek Kierul, Leszek Kłębucki, Monika i Grzegorz Błoccy oraz Grzegorz Kwakszys.

Więcej o gali sportu, w tym wypowiedzi laureatów, przeczytasz w "Gońcu Bartoszyckim" 1 marca.

kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages