Sportowcy i trener ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wyróżnieni podczas V Gali Sportu

2019-03-07 06:46:03(ost. akt: 2019-03-07 06:48:21)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

23 lutego podczas V Gali Sportu w Górowie Iławeckim przyznano wyróżnienia miejscowym zawodnikom, trenerom i działaczom w pięciu głównych kategoriach. Między innymi doceniono sportowców i trenerów ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.
Sportowym Wydarzeniem Roku wybrano Grand Prix Górowa Iławeckiego w Tenisie Stołowym. Cykliczną imprezę, która gromadzi 80 uczestników z całego województwa, a nawet spoza granic naszego regionu. Nagrodę odebrał Janusz Głębocki, który z Andrzejem Markowskim jest jej organizatorem i czynnym uczestnikiem.

W kategorii Drużyna Roku zwyciężyły siatkarki z górowskiej podstawówki, które w maju ubiegłego roku zdobyły III miejsce mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w rywalizacji trójek siatkarskich. Nagrodę odebrał dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec wraz z jedną z zawodniczek "brązowej" drużyny.

Trenerem Roku została Aleksandra Klimko, nauczycielka wychowania fizycznego, która m.in. doprowadziła wyróżnioną drużynę do medalu mistrzostw województwa.

Sportowym Odkryciem Roku została Urszula Bobel, która pierwsze szlify siatkarskie uzyskała w SP w Górowie Iławeckim, później bartoszyckim Olimpie, a obecnie jest zawodniczką SMS Ostróda i sięga po sportowe laury na poziomie wojewódzkim i krajowym.

W kategorii Filar Roku - nagrodę za wieloletnie wspieranie lokalnego sportu w roli zawodnika, trenera, działacza i organizatora - odebrał Marcin Kaszubat, siatkarz Teamu Cresovia.

Pozostałe dwa wyróżnienia trafiły do piłkarzy. Sportowcem Roku 2018 w Górowie Iławeckim został zawodnik Cresovii Szymon Szypczyński, związany z klubem już od blisko 30 lat. Najpopularniejszym Sportowcem Górowa Iławeckiego w 2018 roku został 15-letni Bartłomiej Gorzycki, jeszcze nie tak dawno uczeń SP w Górowie Iławeckim, zawodnik Cresovii, a od kilku tygodni zawodnik Olimpii Elbląg.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!