Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Społeczna rewitalizacja małych miast

2019-03-08 12:56:27 (ost. akt: 2019-03-11 20:46:05)

Autor zdjęcia: Wojciech Wolański

Małe miasta Warmii i Mazur walczą w Brukseli o pieniądze na nowe, ważne dla mieszkańców inwestycje.

Wspólnie z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz polskimi posłami Parlamentu Europejskiego, burmistrzowie polskiej sieci Cittaslow zorganizowali 5 marca 2019 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli debatę poświęconą społecznej rewitalizacji małych miast w kontekście ich rozwoju gospodarczego.

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, posłowie Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman i Jan Olbrycht, prezydent międzynarodowej sieci miast Cittaslow Stefano Pisani oraz prezes Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow Jacek Kostka, a zarazem burmistrz Górowa Iławeckiego.

— W roku 2020 zakończy się wydatkowanie ponad 50 milionów euro. Zrealizowanych zostanie 80 projektów w dziewiętnastu miastach Cittaslow Warmii i Mazur. Liczymy jednak, że również w ramach kolejnych środków unijnych będziemy mogli zadbać o przestrzeń infrastrukturalną i społeczną. Dlatego jeszcze na etapie negocjacji nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej aktywnie zabiegamy o nowe pieniądze dla małych miast — powiedział Jacek Kostka.

Wojciech WolańskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages