Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Finał konkursu biblijnego na temat Ewangelii św. Łukasza

2019-03-10 07:20:24 (ost. akt: 2019-03-10 10:48:13)

Autor zdjęcia: BT

W finale konkursu biblijnego, zorganizowanego przez Komisję Katechetyczną Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce nt. Ewangelii św. Łukasza, który odbył się w sobotę 2 marca w Górowie Iławeckim, wzięło udział 51 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (na etapie wstępnym wzięło w nim udział 199 osób).

Witając przybyłych na konkurs ks. mitrat Jan Łajkosz, zwierzchnik Komisji, wyraził głęboką satysfakcję i zadowolenie z faktu uczestnictwa w nim tak licznej rzeszy uczestników. Życzył wszystkim osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, które z całą pewnością skutkować będą w przyszłości dalszym zgłębianiem tego swego rodzaju „wstępu do teologii”.

Uczniowie razem ze swoimi opiekunami przybywając do Górowa Iławeckiego, odbyli w niektórych wypadkach daleką drogę, bowiem przyjechali nawet z Mokrego (powiat sanocki), Białegostoku, Warszawy, a także wielu parafii Warmii i Mazur.

Finał konkursu biblijnego zbiegł się z Dniem Otwartym w górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Goście mieli zatem okazję i do zapoznania się z ofertą oświatową placówki, która, być może, w przyszłości będzie miejscem ich dalszej edukacji.

Podsumowaniem konkursu była wspólna modlitwa w cerkwi oraz wręczenie nagród najlepszym i dyplomów uczestnictwa.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages