Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Wystartowała VII edycja Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym

2019-03-18 13:05:51 (ost. akt: 2019-03-18 13:18:20)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

W sobotę 16 marca br. tenisiści stołowi zainaugurowali VII edycję górowskiej Grand Prix. W turnieju nr 1 łącznie wzięły udział 33 osoby, w tym 3 kobiety.

W porównaniu do ubiegłych lat frekwencja może nie była imponująca, ale poziom sportowy i emocje jakie towarzyszyły rywalizacji z pewnością mogły zadowolić wszystkich.

Smutną regułą staje się niestety, iż do zawodów nie przystępują uczniowie. Najmłodszy uczestnik zawodów, Szymon Pupel z Kętrzyna, ponownie nie miał konkurencji w swojej kategorii i z konieczności rozgrywał zawody ze znacznie starszymi od siebie rywalami. W niej radził sobie dość dzielnie, plasując się w połowie stawki.

W kategorii kobiet zacięty pojedynek o zwycięstwo stoczyły Alicja Niedźwiecka z Ornety i olsztynianka Dorota Martyniak. Wygrała pierwsza z nich, zaś podium uzupełniła jeszcze debiutująca w zawodach Jolanta Rosolińska–Mazur z Lidzbarka Warmińskiego.

W kategorii do lat 40 zwyciężył powracający do gry w tenisa stołowego górowianin Jakub Waciak. Kolejne miejsca zajęli Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego i Dariusz Cichowski z Paluz.

Wśród panów powyżej 40. roku życia zawody wygrał Grzegorz Komorowski z Płoskini przed reprezentantami stolicy naszego województwa: Przemysławem Wawrzyniakiem i Krzysztofem Ługowskim.

Najstarszą kategorię zdominowali olsztynianie: Henryk Prusiński, debiutujący w górowskich zawodach Edmund Kuczyński i Franciszek Jastrzębowski, którzy właśnie w tej kolejności stanęli na podium.

Najważniejsza kategoria, turniej open, padła łupem Marcina Wróblewskiego, który wyprzedził Przemysława Wawrzyniaka i Rafała Szypczyńskiego z Bartoszyc.

Na kolejne zawody z tego cyklu zapraszamy 6 kwietnia br. o godz. 9.30.

Kategoria kobiet
1. Alicja Niedźwiecka (Orneta) – 30 pkt
2. Dorota Martyniak (Olsztyn) – 25 pkt
3. Jolanta Rosolińska – Mazur (Lidzbark Warmiński) – 20 pkt.

Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:
1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 30 pkt

Kategoria – mężczyźni do lat 40:
1. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie) – 30 pkt
2. Marcim Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 25 pkt
3. Dariusz Cichowski (Paluzy) – 20 pkt.
4. Cezariusz Obarzanek (Bartoszyce) – 18 pkt.
5-6. Szymon Pupel (Ketrzyn), Arkadiusz Walencik (Galiny) – 16 pkt
7-8. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie), Kacper Lewandowski (Bartoszyce) – 14 pkt.
9-10 Michał Żywiec (Olsztyn), Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 12 pkt.

Kategoria – mężczyźni 40 +:
1. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 30 pkt.
2. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 25 pkt.
3. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 20 pkt.
4. Bogdan Gałązka (Orneta) – 18 pkt.
5-6. Alicja Niedźwiecka (Orneta), Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński) – 16 pkt.
7-8. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa), Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 14 pkt.
9-12. Dorota Martyniak (Olsztyn), Rafał Szypczyński (Bartoszyce), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 12 pkt.
13-14. Jolanta Rosolińska – Mazur (Lidzbark Warmiński), Andrzej Gromek (Orneta) – 10 pkt

Kategoria – mężczyźni 50 +
1. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt
2. Edmund Kuczyński (Olsztyn) – 25 pkt
3. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 20 pkt.
4. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 18 pkt.
5-6. Waldemar Bucholc (Klewki), Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 16 pkt.
7-8. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Mariusz Kuzia (Bartoszyce) – 14 pkt
9-10.Stanisław Czech (Jeziorany), Zbigniew Niedźwiecki (Orneta) – 12 pkt.

Kategoria open:
1. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 30 pkt
2. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 25 pkt
3. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 20 pkt.
4. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 18 pkt
5-6. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie), Edmund Kuczyński (Olsztyn) – 16 pkt
7-8. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 14 pkt.
9-12. Alicja Niedźwiecka (Orneta), Cezariusz Obarzanek (Bartoszyce), Leszek Grochowski (Jeziorany), Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 12 pkt
13-16. Dorota Martyniak (Olsztyn), Sebastian Główczyk (Olsztyn), Dariusz Cichowski (Paluzy), Bogdan Gałązka (Orneta) – 10 pkt.
17-24. Kacper Lewandowski (Bartoszyce), Szymon Pupel (Kętrzyn), Waldemar Bucholc (Klewki), Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński), Andrzej Gromek (Orneta), Kamil Obarzanek (Bartoszyce), Grzegorz Komorowski (Płoskinia), Piotr Bożko (Bobrowiec) – 8 pkt.
25-32. Stanisław Czech (Jeziorany), Zbigniew Niedźwiecki (Orneta), Stanisław Miciun (Bartoszyce), Michał Żywiec (Olsztyn), Arkadiusz Walencik (Galiny), Mariusz Kuzia (Bartoszyce), Krzysztof Gromek (Lidzbark Warmiński), Jan Pisarczyk (Bartoszyce) – 6 pkt.
33. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 4 pkt

Andrzej Markowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages