Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Warta poznania ciekawa historia lokalna

2019-05-28 06:48:07 (ost. akt: 2019-05-28 06:50:47)

Autor zdjęcia: BT

Jednym z obszarów działalności istniejącego w Górowie Iławeckim od 1991 r. niemieckiego stowarzyszenia "Natangia" w Górowie Iławeckim jest cykliczne organizowanie spotkań połączonych z odkrywaniem kart historii miasta i najbliższej okolicy.

Lekcje, często prowadzone przez miejscowych krajoznawców i pasjonatów lokalnej historii, połączone bywają niejednokrotnie z pieszymi, bądź rowerowymi wycieczkami w określone wcześniej miejsca, i ich podsumowaniem bywa wspólne przeglądanie zachowanych, archiwalnych zdjęć zgromadzonych z kart dawnych wydawnictw i bogatych zasobów Internetu.

Wycieczki oraz zdjęcia (dawne i współczesne), to doskonały materiał do ożywionych rozmów, ponieważ dotyczą one, szczególnie dla osób starszych, wspomnień z dzieciństwa. Jak często okazuje się w rozmowach, o jednym i tym samym miejscu każdy może powiedzieć coś nowego uzupełniając tym samym lokalną, wspólną barwną historię.

Tematem ostatniego spotkania i wycieczki rowerowej, zorganizowanych w sobotę 25 maja, były istniejące w Górowie Iławeckim (a także i te, o których pozostało tylko wspomnienie) zbiorniki wodne i związana z nimi, zachowana architektura.

Spotkanie tradycyjnie odbyło się w siedzibie stowarzyszenia.

BT


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy #2739108 | 82.145.*.* 28 maj 2019 12:07

    Panie ze stowarzyszenia nawet nie muszą przedstawiać dokumentów na potwierdzenie niemieckiego pochodzenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages