Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

IX sesja Rady Miasta: przed nami Dni Górowa i festiwal miasteczek Cittaslow

2019-06-01 17:39:34 (ost. akt: 2019-06-04 08:20:35)

Autor zdjęcia: BT

Przeprowadzona ostatniego dnia maja IX sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie miała w głównej mierze, o czym na wstępie poinformował przewodniczący Andrzej Kinal, przede wszystkim charakter informacyjny.

Przewodniczący powitał przybyłych zaproszonych gości, prosząc ich o zabranie głosu i zaprezentowanie przygotowanych sprawozdań.

Radni oraz mieszkańcy Górowa Iławeckiego (ci chyba jednak w większości wirtualnie, ponieważ „niesłużbowo” w audytorium górowskiego domu kultury pojawiła się raptem jedna osoba) zatem wysłuchali referatów: burmistrza z działań i prac dotyczących realizacji uchwał RM między sesjami, o stanie ochrony przeciwpożarowej w mieście za 2018 r., o stanie sanitarno-higienicznym w mieście za 2018 r., o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego za rok 2018, o przebiegu akcji zimowej 2018/2019.

Rada Miasta Górowa Iławeckiego przyjęła szereg uchwał przewidzianych porządkiem obrad, a także na ręce administracji radni Klub Radnych "Naszemu Miastu" złożyli kilka pisemnych wniosków i interpelacji dotyczących funkcjonowania miasta.

Przewodniczący rady razem z burmistrzem opowiedzieli o zbliżających się XXVIII Dniach Górowa, które w tym roku połączone zostaną z festiwalem miasteczek Cittaslow. Impreza przewidziana została na trzy dni. Jej początek to piątek 28 czerwca. Program całości jest imponujący i zawiera wiele ciekawych propozycji dla mieszkańców i gości.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2741631 | 185.138.*.* 2 cze 2019 23:05

  Jaki jest koszt tej imprezy? I ciekawe kto za to wszystko zapłaci?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages