Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Na starcie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-06-01 17:46:10 (ost. akt: 2019-06-04 08:05:55)

Autor zdjęcia: BT

Barwny festyn z okazji Dnia Dziecka (sobota 1 czerwca) w Górowie Iławeckim wsparło solidnie przygotowane widowisko sportowo-pożarnicze pod nazwą Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Uczniowie podstawówek i młodzież w wieku gimnazjalnym, bowiem to oni tworzą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP, pod opieką swoich instruktorów i nauczycieli, do Górowa Iławeckiego przyjechali z terenu całego naszego powiatu. Łącznie na stadionie miejskim pojawiła się jedna drużyna dziewczęca i dziewięć mieszanych. Reprezentowane były OSP z: Galin (oddzielnie chłopcy i oddzielnie dziewczęta), Wozławek, Bezled, Troszkowa, Kandyt, Wojciech, Bisztynka, Sątop-Samulewa, Górowa Iławeckiego.

Dzielnie zmagający się ze sobą, reprezentując solidny poziom wyszkolenia oraz dużą wolę zwycięstwa, młodzi strażacy wzięli udział w sztafecie strażackiej oraz pokonywali bojowy tor przeszkód.

Po zakończeniu turnieju najlepsze drużyny nagrodzone zostały pucharami, medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy zmagań także uhonorowani zostali dyplomami, a wszyscy z całą pewnością pogłębili swoją świadomość uczestnictwa w ważnym wydarzeniu nie tylko o charakterze rozrywkowym, bowiem właśnie z nich, już w całkiem nieodległej przyszłości, rekrutować się będą strażacy-ochotnicy.

Turniej, co podkreślił druh Adam Ciosek (OSP Górowo Iław.),był dedykowany obchodzonej w tym roku 130-rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim (niem. Landsberg (Ostpreußen)).
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages