Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Symbolicznie wbito łopaty pod budowę drogi wojewódzkiej nr 512

2019-06-28 10:21:56 (ost. akt: 2019-06-28 11:03:10)

Co prawda prace już się rozpoczęły, ale w czwartek 27 czerwca dokonano symbolicznego wbicia łopat pod budowę drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku Pieniężno — Górowo Iławeckie — Bartoszyce.

Symbolicznego wbicia łopat dokonano w Górowie Iławeckim, w miejscu, gdzie w ramach inwestycji powstanie jedno z dwóch rond.

— W 2021 roku będziemy mieli otwarty szlak od Elbląga przez Frombork, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie do Bartoszyc, połączony z mostem na rzece Łynie, a następnie trasa będzie wiodła dalej po zmodernizowanej już drodze do Kętrzyna i dalej aż do Gołdapi — podkreśla wicemarszałek województwa Miron Sycz.

— Ta inwestycja będzie miała bardzo duże znaczenie komunikacyjne dla powiatów braniewskiego i bartoszyckiego. Znaczna część prac wykonana zostanie w gminie Górowo Iławeckie oraz w samym mieście. Obok Górowa, a także w okolicy Wojciech, powstaną obwodnice. Inwestycja ma też kolosalne znaczenie biorąc pod uwagę, że w Górowie jest rehabilitacyjny szpital wojewódzki, a na terenie gminy powstaje uzdrowisko — dodaje Miron Sycz.

Z inwestycją wiąże się również m.in. budowa chodników oraz zatok autobusowych. Wartość całego zadania to 269 mln 765 tys zł, a czego aż 228,1 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Pozostałą część zapewnił samorząd województwa (31,2 mln zł) oraz budżet państwa (10,5 mln zł).

Wykonawcą jest konsorcjum firmy Lider NDI z Sopotu. Całość ma zostać zakończona mniej więcej na początku lipca 2021 roku.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja i mój pierwszy raz z łopatą w ręku... #2754223 | 79.188.*.* 28 cze 2019 10:59

  Zaciesz na twarzach na zdjęciu mówi wszystko :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages