Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Powiatowe obchody Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

2019-07-01 12:42:27 (ost. akt: 2019-07-01 13:06:53)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Wyjątkowe były tegoroczne obchody Święta Policji Komendy Powiatowej w Bartoszycach. Pierwszy raz w historii uroczysta akademia odbyła się poza Bartoszycami — w Górowie Iławeckim.

W piątek 28 czerwca br. w Górowie Iławeckim odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystą akademią poprzedziła msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył ksiądz kanonik Józef Gawrylczyk.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o g. 11 na dziedzińcu Komisariatu Policji. Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek podziękował policjantom za ich ciężką i pełną wyrzeczeń służbę i gratulował awansu na wyższy stopień.

Komendant dziękował też przedstawicielom lokalnych władz samorządowych za dotychczasową bardzo dobrą współprace i zrozumienie. Podkreślił, że dzięki wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu bartoszyckiego.

Mł. insp. Fiertek zaznaczył również, że nie bez powodu tegoroczne Święto Policji obchodzimy właśnie w Górowie Iławeckim. W tym roku bowiem została otwarta nowa siedziba tamtejszego komisariatu. — Będąc otwarci na współpracę ze społeczeństwem, mamy możliwość zaprezentowania komisariatu w całej okazałości. Dodatkowo, łącząc obchody naszego święta z XXVIII Dniami Miasta Górowo Iławeckie, doskonale wpisujemy się na karty nowoczesnej historii bartoszyckiej policji — powiedział komendant.

Głównym elementem obchodów Święta Policji było wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe. Otrzymało je 18 bartoszyckich funkcjonariuszy.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, po wręczeniu aktów mianowania na wyższy stopień, pogratulował awansowanym, a wszystkim policjantom podziękował za trud codziennej służby. Zaznaczył, że ogromnie sobie ceni udział w powiatowych obchodach Święta Policji i zawsze, jeżeli ma taką możliwość, bierze w nich udział.

Insp. Klimek dziękował komendantowi powiatowemu za zaangażowanie przy pozyskaniu od Lasów Państwowych budynku na nową siedzibę komisariatu, a obecnemu na uroczystości nadleśniczemu Nadleśnictwa Górowo Iławeckie Waldemarowi Ostrowskiemu za życzliwość i pomoc w tej sprawie.

Komendant wojewódzki mówił też o trwającej budowie nowego budynku Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Podkreślił, że będzie to najnowocześniejszy tego rodzaju obiekt w województwie warmińsko–mazurskim i życzył policjantom obchodów następnego święta już w nowej komendzie.

KPP BartoszyceCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages