środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Grand Prix Górowa Iławeckiego 2019: cztery kategorie mają już swoich zwycięzców

2019-10-22 10:21:07 (ost. akt: 2019-10-22 11:02:41)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

W sobotę 19 października w górowskiej Grand Prix rozegrano już przedostatni turniej. Zawody w kategorii open wygrał startujący w nich pierwszy raz Adam Molenda z Warszawy.

W sobotę organizatorzy mieli jeszcze inną personalną niespodziankę. Otóż w zawodach wystartował Andrzej Bucholc, który obecnie mieszka w niemieckim Hanowerze.

Pan Andrzej startował w naszych zawodach w kwietniu ub. roku, gdzie zwyciężył turniej open. Wówczas mieszkał we Wrocławiu i podobnie jak w teraz, odwiedził swoich bliskich. Jego tata — Waldemar — to stały uczestnik górowskich zawodów, zaś brat Janusz jest kapitanem piłkarskiej drużyny Stomilu Olsztyn.

Wracając do zawodów można stwierdzić, iż w większości kategorii wiekowych znamy już zwycięzców, jednak rywalizacja o pozostałe miejsca nadal pozostaje otwarta.

Wśród kobiet zwycięstwo przypieczętowała Alicja Niedźwiecka z Ornety, zaś wśród uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych – pomimo nieobecności w sobotę – zapewnił już sobie Szymon Pupel z Kętrzyna. Wygrywając w sobotnich zawodach, Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego i Daniel Buczyński z Płoskini zagwarantowali swoje końcowe zwycięstwa w kategoriach mężczyzn do lat 40 i 40-50 lat.

Szczególne uznanie należy się zawodnikowi z Płoskini, który końcowy triumf uzyskał w czterech startach, gdy jego najgroźniejsi rywale swoje punkty gromadzili uczestnicząc w 5 turniejach.

Najciekawsza rywalizacja jest w najstarszej męskiej kategorii, gdzie górowianin Janusz Głębocki zwyciężając sobotnie zawody bardzo poprawił swój dorobek punktowy. Obok niego w walce o podium liczyć się powinni jeszcze tercet zawodników z Olsztyna: Edmund Kuczyński, Franciszek Jastrzębowski i mający największe szanse Henryk Prusiński.

Podobnie jest w najbardziej prestiżowej kategorii open. Tyle, że w tym przypadku goniących zawodników ze stolicy województwa: Przemysława Wawrzyniaka i Sebastiana Główczyka, odpiera Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego.

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną dopiero podczas ostatnich zawodów, których termin początkowo zaplanowano na 9 listopada br. Jednak nie jest on tak jednoznaczny, gdyż wielu zawodnikom termin ten koliduje z innymi, głównie rodzinnymi i zawodowymi planami.

Organizatorzy gorączkowo szukają zatem jak najbardziej optymalnego terminu, biorąc pod uwagę możliwości zawodników ale i mając na uwadze również inne czynniki tj. terminarz sportowy i kulturalny wydarzeń odbywających się w górowskiej hali.Andrzej Markowski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages