Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Dzień Nauczyciela: „zacną rzeczą jest uczyć, lecz zacniejszą nauczać”

2019-10-22 14:21:19 (ost. akt: 2019-10-22 14:23:13)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi, świętem, które w sposób szczególny angażuje również rodziców. To okazja do refleksji nad wartością edukacji i wychowania dla dzieci i młodzieży oraz czas podziękowań i wdzięczności za ciężką pracę pedagogów.

Z tej okazji 14 października 2019 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły podstawowej w Górowie Iławeckim Dariusz Hawrylec, który podziękował nauczycielom i innym pracownikom szkoły za zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość okazywaną uczniom oraz życzył zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy.

Tradycyjnie wyróżniający się nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali nagrody dyrektora. Wiele ciepłych słów skierowali do nauczycieli i pracowników obsługi zaproszeni goście, wśród których byli: Burmistrz Miasta Jacek Kostka, przedstawiciele służb mundurowych, górowskich instytucji, delegacja Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy II a oraz chór szkolny. Uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele otrzymali dyplomy i upominki za najlepszy wynik w konkursie o naszej szkole, zorganizowanym przez Samorząd Szkoły. Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna ”Wspomnienia szkolnego fotografa”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty.

M. Toffel-Burakowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages