środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

„Jest taki dzień…”, czyli koncertowej tradycji stało się zadość

2019-12-19 16:29:48 (ost. akt: 2019-12-19 16:34:18)

Autor zdjęcia: BT

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, będąca filią Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim, która rozpoczęła działalność we wrześniu 2013 roku na bazie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, już wówczas zwiastowała swoim istnieniem nową jakość życia kulturalnego lokalnej społeczności. Rzeczywiście, rokowania się sprawdziły.

Mogli o tym przekonać się w środowy wieczór 18 grudnia wszyscy obecni w sali widowiskowej Zespołu Szkół na koncercie bożonarodzeniowym przygotowanym przez orkiestrę symfoniczną połączonych sił Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim oraz jej filii w Górowie Iławeckim.

W programie koncertu znalazły się kolędy i pastorałki wykonywane zarówno przez całą orkiestrę, zespoły kameralne, solistów oraz chór. Przygotowany program, staranne wykonanie, a przede wszystkim ciekawe aranżacje znanych kolęd i motywów muzycznych zarówno polskich, ukraińskich oraz światowych wprowadziły publiczność zaiste w podniosły, bożonarodzeniowy, świąteczny nastrój, pomimo tego, że aura w ostatnich dniach raczej wskazuje na inną porę roku.

Przybyłych na koncert powitali Olga Sycz, dyrektor szkoły oraz Orest Ortyński, dyrygent orkiestry oraz aranżer wielu kompozycji.

Rzeczony koncert był już piątym z kolei, więc właściwie możemy mówić o pewnej dobrej tradycji, łączącej lokalne środowisko, oraz o grudniowym dniu „w którym gasną wszelkie spory”.

Koncert odbył się przy niemal pełnej sali.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages