Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Górowski finał WOŚP: zbiórka datków, turniej, występy, licytacje

2020-01-13 08:37:04 (ost. akt: 2020-01-13 08:41:02)

Autor zdjęcia: BT

Niemal 120 tys. wolontariuszy: dzieci, młodzieży i dorosłych pojawiło się na ulicach naszych wsi, miasteczek i miast w niedzielny poranek 12 stycznia, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich byli nieobojętni, bardzo młodzi, młodzi i starsi mieszkańcy Górowa Iławeckiego. Orkiestra w zbożnym celu zagrała już 28. raz.

Na górowski finał złożyło się kilka inicjatyw promujących ideę pomocy potrzebującym, którzy wymagają opieki medycznej i użycia wyspecjalizowanej aparatury medycznej.

Do godziny 13 wolontariusze prowadzili zbiórkę datków. Tradycyjnie miejscem kwesty były place przed świątyniami, w tym także i gminnymi. Jednocześnie w hali sportowej miejscowej SP odbył się turniej szachowy, połączony również ze zbiórką. Natomiast w Ośrodku Kultury realizowany był Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było dokonać rejestracji prowadzonej przy pomocy personelu medycznego.

W godzinach popołudniowych dość licznie zgromadzona w sali koncertowej Ośrodka Kultury publiczność mogła licytować zgromadzone przez organizatorów przedmioty artystyczne, gadżety WOŚP, wypieki miejscowych gospodyń, a na zakończenie obejrzeć popisy artystyczne szkolnych grup tanecznych.

Tegoroczny Finał WOŚP, to dzień szczególny, albowiem rok temu w Gdańsku na scenie ustawionej w celu przeprowadzenia finału tej nieszablonowej ogólnopolskiej (ale także i światowej) akcji charytatywnej został śmiertelnie ugodzony nożem Prezydent Miasta Paweł Adamowicz*, wybitny samorządowiec, który widział swoje miasto jako miejsce dla każdego, kto pragnie powiązać z nim swoją przyszłość.

Po zwycięskich wyborach między innymi stwierdził: „Gdańsk będzie miastem otwartym i tolerancyjnym. I chcemy, żeby pozostał taki zawsze. Będę starał się być prezydentem wszystkich gdańszczan. Od jutra zaczyna się nowy rozdział w historii gdańskiego samorządu. Wszystkich was zapraszam do współpracy. Poczujcie się współgospodarzami”.

BT


* Na archiwalnym zdjęciu w galerii prezydent Paweł Adamowicz bierze udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ruskiego księcia Włodzimierza Wielkiego w dniu 23 maja 2015 r. Pomnik stanął na skwerze przed greckokatolicką konkatedrą w Gdańsku.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages