Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

W Zakładzie Karnym w Kamińsku szyją maseczki i pomagają zwierzętom

2020-05-12 13:22:30 (ost. akt: 2020-05-12 13:33:25)

Autor zdjęcia: Archiwum ZK Kamińsk

Każda inicjatywa służąca ograniczeniu zakażeń ze strony koronawirusa w obliczu zagrożeń pandemii jest cenna. Zakład Karny w Kamińsku, w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, organizuje szycie maseczek ochronnych.

Osadzeni z Zakładu Karnego w Kamińsku w ramach programu readaptacji społecznej przystąpili do szycia maseczek ochronnych. W ramach środków przeznaczonych na realizację programu zakupiono niezbędny sprzęt oraz materiał. W dniu 20 kwietnia 2020 r., za pośrednictwem przewodniczącego Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Olsztynie, jednostka otrzymała dodatkowe materiały służące do produkcji.

Osadzeni szyjąc środki ochrony osobistej angażują się czynnie w działania pomocowe. Wzbogacają wiedzę na temat chorób zakaźnych i przestrzegania zasad higieny osobistej w kontekście zagrożeń dla społeczeństwa, jakim jest koronawirus. Uczestnictwo w programie przez osadzonych to nie tylko zajęcie wolnego czasu, ale przede wszystkim bardzo istotny czynnik resocjalizacji.

Pierwsza partia uszytych maseczek została przekazana do Domu Pomocy Społecznej Senior Wigor w Kamińsku. Planowane jest również przekazane kolejnych partii maseczek instytucjom: DPS w Kamińsku, OSP w Kamińsku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach oraz do centralnego rozdysponowania w ramach prowadzonej akcji.

4 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Kamińsku w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga” zorganizował zbiórkę karmy na rzecz Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt działającego w Lidzbarku Warmińskim.

W piątek 8 maja przekazano zebraną karmę prowadzącym placówkę. Wsparcie pomocowe udzielone przez jednostkę okazało się niezbędne w opiece nad bezdomnymi zwierzętami oraz spotkało się z dużą wdzięcznością.

Duże zaangażowanie ze strony funkcjonariuszy i pracowników SW w prowadzone akcje pokazują, że każde działanie dla wspólnego dobra przynosi pozytywne efekty.

ZK Kamińsk


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (12 maja) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiKoronawirus jest jak walec
Dobrze to już było — to najkrótsza ocena tego, co dziś dzieje się w gospodarce. Pandemia kończy prawie trzy dekady wzrostu gospodarczego w Polsce. Ekonomiści szacują, że w tym roku nasza gospodarka skurczy się o 4,3 proc.

Najważniejsze, że są klienci
Minął tydzień od otwarcia galerii handlowych. Ruszyliśmy do nich chętnie, bo w sumie oba największe centra handlowe odwiedziło w tydzień 100 tys. klientów. Dlatego galerie przyznają, że nie jest źle, choć... mogłoby być lepiej.

Polska na wyborczym zakręcie
Kiedy odbędą się wybory prezydenckie, to dziś pytanie bez odpowiedzi. Są tylko spekulacje polityków, bardziej lub mniej mniej prawdopodobne. Ale wciąż są to tylko dywagacje, choć często przewija się data 28 czerwca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages