Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Setna rocznica urodzin Papieża – Polaka

2020-05-18 10:52:01 (ost. akt: 2020-05-18 11:19:41)

Autor zdjęcia: BT

Dzisiaj, 18 maja 2020 r. mija setna rocznica urodzin Papieża św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły. Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Dziś wspominamy także jego wizytę na Ukrainie

W czasie swojej wizyty na Ukrainie w dniach 23 – 27 czerwca 2001 roku, podczas uroczystej mszy świętej na polu lwowskiego hipodromu Papież beatyfikował 28 wiernych Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (osoby duchowne i świeckie), z których aż 27 złożyło na ołtarzu Chrystusa własne życie.

BTCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages