Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Misterium Męki Pańskiej w Górowie

Takie wydarzenie miało miejsce w Górowie po raz pierwszy. W przedstawieniu pasyjnym wzięło udział kilkuset wiernych.

Wyjątkowe i niezwykle przejmujące przedstawienie przygotowali dla lokalnej społeczności uczestnicy Centrum Barka, licealiści z Zespołu Szkół oraz słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W niedzielę w Górowie palmową po raz pierwszy odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był burmistrz miasta, Jacek Kostka.
- Chciałbym, żeby to była cykliczna tradycja i dlatego warto podziękować pani Eli Kawieckiej, która wraz z Uniwersytetem Trzeciego Wieku pracowała nad spektaklem, wszystkim naszym seniorom, uczestnikom Centrum Barka, Agacie Misiewicz i Jolancie Płoskiej za to, że zajęły się reżyserią, dziękuję młodzieży z Zespołu Szkół, Ośrodkowi Kultury i harcerzom. Naprawdę serce rośnie - powiedział Jacek Kostka.
Przedstawienie rozpoczęło się mszą świętą, po której ulicami naszego miasta przeszedł pochód wiernych, którzy chcieli towarzyszyć Jezusowi w jego ostatniej drodze.
Aktorzy odegrali kilka scen z drogi krzyżowej m.in. skazanie na śmierć, upadki pod ciężarem krzyża, spotkanie z matką i Weroniką oraz ukrzyżowanie.
Piękne stroje, inscenizacja i zaangażowanie wszystkich aktorów nadały podniosłego charakteru całej uroczystości.
Bardzo cieszymy się, że pracę wszystkich zaangażowanych doceniło tak wiele osób.
Niedziela palmowa rozpoczęła się od jarmarku wielkanocnego na Placu Ratuszowym, gdzie można było nabyć świąteczne prace wykonane ręcznie oraz przetwory lokalnych producentów. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła i samodzielnie wykonać pisanki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Centrum Barka oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Misterium Męki Pańskiej w Górowie
Oceń artykuł:

(0)