Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Górowska Majówka z Historią

17 maja upłynął Górowiakom pod hasłem spotkania z historią, bowiem po raz pierwszy miasto przygotowało dla mieszkańców atrakcje związane z lokalnymi muzeami.

Górowo Iławeckie ma się czym pochwalić, dlatego 17 maja zorganizowana została Majówka z Historią, podczas której mieszkańcy miasta i uczniowie szkół zwiedzili ważne historyczne punkty. Do dyspozycji zwiedzających były: Muzeum "Dreyse" prowadzone przez Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie, Muzeum Gazownictwa, Cerkiew Greckokatolicka z Ikonostasem Jerzego Nowosielskiego oraz Izba Pamięci w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Można było obejrzeć i dotknąć wszystkich eksponatów oraz posłuchać związanych z nimi opowieści. Majówka z Historią była także świetną okazją do zrobienia sobie zdjęcia m.in. w strojach ludowych.
Przed Centrum Barka stanęła osada staropruska, która była kolejnym przystankiem na mapie tego wydarzenia. Część artystyczna, przygotowana przez licealistów z górowskiego liceum i uczestników Barki, rozpoczęła sie od pochodu ulicami miasta. Amfiteatr przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania stał się sceną dla ich magicznego spektaklu. Przed publicznością wystąpiła również taneczna grupa "Blask Reaktywacja" z Lidzbarka Warmińskiego oraz górowska "Dumka". Spotkanie zakończył pokaz tańca z ogniem przygotowany przez zespół z Kamińska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Centrum Barka oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Górowska Majówka z Historią
Oceń artykuł:

(0)