Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W GÓROWIE IŁAWECKIM

Takie wydarzenie miało miejsce w Górowie po raz drugi. Przedstawienie pasyjne to dla licznie zgromadzonych wiernych, wyjątkowe przygotowanie wprowadzające w Wielki Tydzień.

Wyjątkowe i niezwykle przejmujące przedstawienie przygotowane dla lokalnej społeczności przez kadrę i uczestników Centrum Barka oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod reżyserią Joanny Masyk, na stałe wpisało się już w kalendarz ważnych wydarzeń w Górowie Iławeckim. Widowisko teatralne ukazujące ostatnie godziny z życia oraz śmierci Jezusa Chrystusa odbyło się 14 kwietnia w Niedzielę Palmową. Misterium stało się dla widzów i aktorów wyjątkowym duchowym wprowadzeniem w Wielki Tydzień. Widowisko poprzedziła msza święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Górowie Iławeckim.
Aktorzy odegrali kilka scen z drogi krzyżowej m.in. skazanie na śmierć, upadki pod ciężarem krzyża, spotkanie z matką i Weroniką oraz ukrzyżowanie. Wszystko to odpowiednio zabezpieczone przez służby porządkowe działo się na ulicach naszego miasta. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta, Dyrektorowi i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, klasom mundurowym, Urzędowi Miasta, Ośrodkowi Kultury, służbom mundurowym oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Centrum Barka oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Misterium Męki Pańskiej w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)