środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Profil użytkownika fraglesi

Gdyby lipy umiały mówić

Na rynku, koło ratusza, w samym sercu miasteczka, rosną dorodne lipy. Bardzo je lubię. W upalne dni, pod ich rozłożystymi konarami panuje miły cień. Dwa lata temu, podczas remontu naszego domu, przyjeżdżaliśmy tu w niedzielne przedpołudnia.

Subiektywnie o wernisażu Marty Sztygier

Prace pani Marty Sztygier można było zobaczyć na różnych wystawach w Olsztynie. Tym większa była nasza radość, kiedy miałyśmy możliwość zorganizować wernisaż w Galeryjce pod Ratuszem.

W Górowie Pani Marta, bardziej znana jest jako wizażystka. W zeszły piątek, po raz pierwszy pokazała...

h = 4,135 667 516(91)·10–15 eV·s

Nie dojeżdżając do Landsbergu (Górowo Iławieckie), na wysokości ostatniego zakrętu, trochę ponad kilometr nim droga z Mehlsack (Pieniężno) przecina tory kolejowe, należy skręcić na wysokości majątku Schultzen w prawo, na Papperten (Paprocina)

To jest mój dom, ten dom zbudował mój tata

Kiedy o poranku wychodziłam z domu, mżył ciepły, lipcowy kapuśniaczek. Powoli przeszłam po bruku, który pamięta przedwojenne czasy. Przystanęłam na chwilę przy aucie, po ostatnich upalnych dniach, deszcz sprawiał poczucie przyjemnego chłodu. Jadę, pomyślałam, to ważny dla mnie dzień, czekałam na niego prawie dwa lata.

Świat krzyżyków i porcelany

Kamienica, w której mieszka pani Krystyna, stoi na Placu Ratuszowym w Górowie. Do Pani Krystyny trafiłyśmy pewnego upalnego czerwcowego dnia, szukając rękodzielników, którzy chcieliby wystawić swoje prace w naszej Galeryjce Pod Ratuszem. Wspięłyśmy się wysłużonymi, stromymi schodami. Zapukałyśmy do drzwi, po chwili otworzył nam syn Pani Krystyny.

XXVII Dni Górowa

Przyznam się szczerze, że gdy w niedzielne popołudnie zobaczyłem w parku panów rozmontowujących scenę, a potem gdy załadowana na ciężarówkę, znikała w oddali, zrobiło mi się cokolwiek smutno. Cały rok trzeba będzie czekać na kolejne dni Górowa, imprezę wyjątkową.

Galeryjka Pod Ratuszem

"Galeryjka Pod Ratuszem" została utworzoną pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury w Górowie. Prawdopodobnie jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Cały zysk uzyskany ze sprzedaży wyrobów rękodzielniczych Ośrodek Kultury przeznaczy na zakup herbaty i kawy, którymi będzie można poczęstować...

Subiektywnie o 70-leciu przedszkola w Górowie Iławeckim

W zeszłym roku roku byłam z wizytą w przedszkolu. Właściwie miał pojechać Wojtek, bo to jego poproszono o przeczytanie przedszkolakom fragmentów naszej książki, ale udał bardzo zapracowanego, więc pojechałam ja.

W zeszłym roku roku byłam z wizytą w przedszkolu. Właściwie miał pojechać...

Galeryjka Rękodzieła - nowy projekt

Dokładnie nie pamiętam, kiedy urodził się pomysł. Chyba przy naszym stole, kiedy przyjechali znajomi Wojtka, turyści z Gdańska, którzy zatrzymali się w Bobrowni. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w Górowie nie ma takiej klimatycznej galeryjki. Miejsca spotkań na zwykłe pogaduchy :-)

Dzień matki

Etat na całe życie. Zaczyna się z dniem narodzin, kończy ze śmiercią. Kiedy stajemy się matkami, już nic nie jest takie same.

Etat na całe życie. Zaczyna się z dniem narodzin, kończy ze śmiercią. Kiedy stajemy się matkami, już nic nie jest takie same. To ciągła troska i czujność....

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »