środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podziel się:

Podziel się:

Dzień matki

Etat na całe życie. Zaczyna się z dniem narodzin, kończy ze śmiercią. Kiedy stajemy się matkami, już nic nie jest takie same.

Etat na całe życie. Zaczyna się z dniem narodzin, kończy ze śmiercią. Kiedy stajemy się matkami, już nic nie jest takie same. To ciągła troska i czujność. To nieprzespane noce podczas choroby.

To niepokój kiedy pójdzie po raz pierwszy do przedszkola, a potem szkoły. To zmęczenie i stałe wybory. Praca czy macierzyństwo? To życie w pośpiechu, gdzieś pomiędzy pracą, zakupami, gotowaniem a pomocą przy odrabianiu lekcji. A wieczorem, kiedy jesteś już zmęczona do granic, sterta prania i prasowania.

To godziny tłumaczeń, jak postępować w życiu. To tysiące kłótni bo przecież młody człowiek wie lepiej od Ciebie.

I w końcu kiedy dorasta i wyfruwa z rodzinnego gniazda, a ty sądzisz naiwnie, że teraz możesz odetchnąć, pomyśleć o sobie, bo przecież jesteś kobietą. Miałaś swoje plany, marzenia, ambicje. Znowu zasypiasz z niepokojem, czy sobie radzi, czy jest szczęśliwy?

On sobie radzi, ale przecież to jest silniejsze od Ciebie. Ty jesteś Matką i ten niepokój jest w każdej Twojej komórce.

Macierzyństwo pięknie wygląda w reklamie telewizyjnej, a mimo tego wszystkiego jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, na które decyduje się kobieta.

Jedyną miłość bezwarunkową jest miłość Matki do dziecka. Tu nie ma rozwodów, ona istnieje ponad wszystko i mimo wszystko.

Wszystkim Mamą z okazji ich święta życzę wytrwałości i wielu radości ze swoich dzieci.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: fraglesi
Oceń artykuł:

(0)