Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Profile of user %1$s

Przyleciały bociany

Początek wiosny niezmiennie kojarzy się w naszym regionie z pojawieniem się bocianów w opuszczonych pod koniec lata gniazdach. Ich powrót jest utożsamiany z budzeniem się przyrody do życia po zimie i faktycznym przyjściem wiosny. Jedno z przysłów ludowych powiada: Gdy na Józefa bociek siędzie, zimy więcej już nie będzie.

Turnieje V edycji Cresovia Cup zakończone

Sportowa niedziela 1 marca w Górowie Iławeckim minęła pod znakiem piątego, ostatniego turnieju tegorocznej edycji Cresovia Cup. Turniejowi kibicowała licznie zgromadzona publiczność.

Od momentu powstania w 2015 r. przy górowskim klubie Cresovia Akademii Piłkarskiej, halowe turnieje piłki nożnej...

DKS Dobre Miasto wygrywa czwarty turniej Cresovia Cup 2020

W rozegranym w niedzielę 23 lutego w Górowie Iławeckim przedostatnim turnieju tegorocznej edycji Cresovia Cup o puchar firmy Marges-Bud w zmaganiach Żaków młodszych najlepszy okazał się zespół DKS Dobre Miasto.

Tym razem rywalizowały z sobą, prócz zwycięzców, drużyny MBKS Victoria Bartoszyce,...

Zegar wieżowy od firmy Korfhage & Söhne*

W piątek 21 lutego w godzinach popołudniowych ruszyły wskazówki zegara zamontowanego na wieży górowskiego ratusza. Odezwał się także od dawna nie słyszany dzwon odmierzający czas na rynku w Górowie Iławeckim.

Górowski ratusz przebył ostatnio żmudny proces rewitalizacji w rezultacie którego...

Zegar wieżowy od firmy Korfhage & Söhne*

W piątek 21 lutego w godzinach popołudniowych ruszyły wskazówki zegara zamontowanego na wieży górowskiego ratusza. Odezwał się także od dawna nie słyszany dzwon odmierzający czas na rynku w Górowie Iławeckim.

Górowski ratusz przebył ostatnio żmudny proces rewitalizacji w rezultacie którego...

Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje miejskie

Ponad sześćdziesięciu uczniów wszystkich trzech górowskich szkół wzięło udział w środę 26 lutego w eliminacjach miejskich Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zgodnie z regulaminem Turnieju jego uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i przystąpili...

Górowska gala sportu po raz szósty [film]

Miłym podsumowaniem minionego sezonu sportowego (2019) w mieście, a także zarazem i symbolicznym początkiem nowego, była zorganizowana przez zaangażowanych działaczy społecznych w Górowie Iławeckim już po raz szósty Gala Sportu.

Miejscowi sportowcy, trenerzy, zaproszeni goście, działacze...

Za nami już trzeci turniej Cresovia Cup 2020

Niedziela 16 lutego w Górowie Iławeckim była trzecią z kolei rozgrywanego od czterech tygodni tegorocznego turnieju piłki nożnej Cresovia Cup o puchar firmy Marges-Bud. Turniej odbył się w hali sportowej miejscowej podstawówki.

W zmaganiach orlików młodszych wzięły udział drużyny reprezentujące...

Zwycięstwo Polonii Pasłęk w drugim turnieju Cresovia Cup

Drugi turniej Cresovia Cup w Górowie Iławeckim o puchar firmy Marges-Bud rozegrany został w niedzielę 9 lutego tradycyjnie w hali sportowej szkoły podstawowej.

Do turnieju zgłosiło się i przystąpiło do rywalizacji sześć zespołów w kategorii młodzik. Zdecydowanie najlepszy okazał się zespół Polonii...

Podsumowali pierwszy semestr nauki w nowym roku szkolnym

Z udziałem rodziców oraz zaproszonych gości, w sobotnie popołudnie 8 lutego w górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego semestru nauki w roku szkolnym 2019/2020 (t.j. kolejnym roku wdrażania rozpoczętej 1 września 2017 r. Reformy Systemu Edukacji).