środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Profile of user %1$s

Żegnaj motorku do wiosny

Zwyczajowo jesienią, starając się wykorzystać jeszcze w miarę łagodną aurę, motocykliści symbolicznie kończą sezon jeździecki, po czym po przeglądzie odstawiają swoje ulubione pojazdy do garaży w oczekiwaniu wiosny, kiedy to znowu będą mogli je uruchomić.

zdjęci do "Chwalęcin"

zdjęci do "Chwalęcin"

zdjęci do "Chwalęcin"

Chwalęcin – sanktuarium na uboczu

W Archidiecezji Warmińskiej mamy 24 sanktuaria znajdujące się zarówno w większych miastach, miasteczkach, wsiach i nawet zupełnie niedużych wioseczkach.

Większość z nich to sanktuaria ku czci Maryi (13), potem są sanktuaria ku czci Chrystusa (9) i mamy jeszcze dwa ku czci świętych. To miejsca...

Chwalęcin – sanktuarium na uboczu

W Archidiecezji Warmińskiej mamy 24 sanktuaria znajdujące się zarówno w większych miastach, miasteczkach, wsiach i nawet zupełnie niedużych wioseczkach.

Większość z nich to sanktuaria ku czci Maryi (13), potem są sanktuaria ku czci Chrystusa (9) i mamy jeszcze dwa ku czci świętych. To miejsca...

Tylko sześć kilometrów od granicy

Pierwsze zapisy w kronice greckokatolickiej parafii w Bajorach Małych zaczynają się od 1958 roku, chociaż w rzeczywistości wspólnota ukraińska pojawiła się, siłą deportacyjnej akcji „Wisła”, w tej niewielkiej miejscowości na północy województwa Warmińsko-Mazurskiego, odległej raptem o 6 km z granicą z Obwodem Kaliningradzkim, już wiosną 1947 r.

„Akademia” na meczu Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin

Sobotę 22 września ponad sześćdziesięcioosobowa grupa zawodników Akademii Piłkarskiej „Cresovia 2015” Górowo Iławeckie wraz z trenerami, poświęciła na wyjazd do Gdańska na mecz dziewiątej kolejki ekstraklasy Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin.

Konsultacje Mobilnej AMO po raz trzeci

Kolejny raz stadion miejski w Górowie Iławeckim stał się miejscem spotkania sportowców, podczas którego można było wziąć udział w darmowych szkoleniach dla trenerów piłki nożnej oraz obejrzeć trening pokazowy.

W środę 19 września po raz trzeci w naszym powiecie odbyły się zajęcia...

DWUNASTKA istnieje nie tylko na papierze (Obszary działalności Stowarzyszenia)

Stowarzyszenie „Dwunastka” w Górowie Iławeckim funkcjonuje już dwa lata. Przez ten okres intensywnie realizowało swoje cele statutowe.

Po uzyskaniu środków unijnych na potrzeby Stowarzyszenia wyremontowane zostały pomieszczenia piwniczne po byłej kotłowni CO i składzie węgla w budynku...

Zawsze pytaj o drogę

Reportaż został napisany w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polski, ale również w setną rocznicę powstania Ukraińskiej Republiki Ludowej i dwudziestą siódmą niepodległości (Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy. Było to 2 grudnia 1991 r.). W materiale opisane są miejsca ważne zarówno dla historii i kultury Polski, jak i Ukrainy. Całość zaczyna się od Krzemieńca, miasta poety-romantyka Juliusza Słowackiego, a potem przenosi się na szlak zamków zbudowanych nad Zbruczem, Dniestrem, Smotryczem oraz innymi rzekami, będącymi naturalnymi przeszkodami przed niegdysiejszymi napadami Azjatów. Pominięte zostały twierdze w Kamieńcu Podolskim, Zbarażu czy Chocimiu. One są dostatecznie znane, zachowane i otoczone należytą opieką. Swoją urodą architektoniczną i położeniem zachwycają także inne, pozostające dzisiaj w stanie ruiny, odwiedzane tylko przez nielicznych. Tytuł nawiązuje do trudności, na jakie może natknąć się turysta w czasie raczej niełatwej wyprawy.

Wakacje się skończyły - czas do szkoły

Odświętnie ubrane dzieci i młodzież w godzinach porannych na ulicach naszych miast i wsi w pierwszy dzień września niezmiennie od dziesięcioleci oznaczają, że nadszedł nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści oraz ich rodzice oczekują go z niecierpliwością i zaciekawieniem, a czasem pewnymi niekoniecznie zasadnymi, obawami. Starsi uczniowie do tego wydarzenia podchodzą nieco inaczej, z wyrobionym już dystansem.