Poniedziałek, 15 lipca 2019. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Profile of user %1$s

Dziękujemy Bogu za ten dar

Pielgrzymki grekokatolików Warmii i Mazur, w tym niemałej wspólnoty z Górowa Iławeckiego i okolic do Chrzanowa, niedużej wsi mazurskiej, położonej kilka kilometrów od Ełku (na trasie Giżycko – Ełk, przez Wydminy) biorą swój początek od końca lat czterdziestych ubiegłego wieku, kiedy właśnie w to miejsce przesiedlony został wraz z małżonką greckokatolicki kapłan Mirosław Ripecki.

Burmistrz Górowo Iławeckiego ma absolutorium za 2018 rok - X sesja Rady Miasta

Przeprowadzona w czwartkowe przedpołudnie 27 czerwca X sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie zapowiadała się interesująco, bowiem jej porządek przewidywał wiele ciekawych tematów dotyczących mieszkańców.

Znalazł się w porządku obrad nawet punkt przewidujący udział w debacie publiczności. Jednak...

„Beze mnie nic uczynić nie możecie” - uroczystość Bożego Ciała w Górowie Iławeckim

Dzisiaj, w czwartek 20 czerwca, Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Jest ona zaliczana do świąt głównych.

Tradycja powiązana ze świętem Bożego Ciała w Polsce obejmuje mszę świętą oraz procesję do zbudowanych w tym celu przez parafian czterech...

Przed nami długie wakacje

Dzisiaj (środa 19 czerwca) zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Źródła ministerialne podają, że świadectwa odebrało prawie 5 milionów uczniów z ponad 26 tysięcy szkół w całej Polsce. Tego też dnia rozpoczęły się najdłuższe od lat wakacje. Potrwają 74 dni. Do nauki uczniowie powrócą w poniedziałek 2 września.

Z babcinej szuflady

Pomięta czarno-biała fotografia, uszczknięta zębem czasu, wygrzebana z dna szuflady babcinej komody, to niewątpliwie jednocześnie i dokument, i pamiątka, i świadectwo minionych lat, czyjejś młodości.

Dane zdjęcie zostało zrobione w Górowie Iławeckim i przedstawia czterech młodych chłopców ubranych...

Bitwa pod Heilsbergiem i jarmark historyczny

Niemal 300 rekonstruktorów z Polski, Litwy i Białorusi - piechota, kawaleria, artyleria - wzięło udział w odtworzeniu bitwy pod Heilsbergiem (Lidzbarkiem Warmińskim) w upalne sobotnie popołudnie 8 czerwca. Inscenizacja miała miejsce tuż przy drodze krajowej 51 na łąkach przy Termach Warmińskich.

Na starcie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

Barwny festyn z okazji Dnia Dziecka (sobota 1 czerwca) w Górowie Iławeckim wsparło solidnie przygotowane widowisko sportowo-pożarnicze pod nazwą Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Uczniowie podstawówek i młodzież w wieku gimnazjalnym, bowiem to oni tworzą Młodzieżowe Drużyny...

Przed nami Dni Górowa i festiwal miasteczek Cittaslow – IX sesja RM Górowa Iław.

Przeprowadzona ostatniego dnia maja IX sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie miała w głównej mierze, o czym na wstępie poinformował przewodniczący Andrzej Kinal, przede wszystkim charakter informacyjny.

Przewodniczący powitał przybyłych zaproszonych gości prosząc ich o zabranie głosu i zaprezentowanie...

Warta poznania ciekawa historia lokalna

Jednym z obszarów działalności istniejącego w Górowie Iławeckim od 1991 r. niemieckiego Stowarzyszenie "Natangia" w Górowie Iławeckim jest cykliczne organizowanie spotkań połączonych z odkrywaniem kart historii miasta i najbliższej okolicy.

I ♥ wyszywankę*

Święto wyszywanki, obchodzone w każdy trzeci czwartek maja (i tak już od dwunastu lat) na Ukrainie i w diasporze, jest niczym rozchodzące się kręgi na spokojnej tafli jeziora. Obejmuje ono coraz więcej krajów i przyłączają się do jego podtrzymania nie tylko sami Ukraińcy.