Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Profile of user %1$s

Rewitalizowany zabytek

Trwa rewitalizacja otoczenia oraz przestrzeni wokół cerkwi* greckokatolickiej w Górowie Iławeckim.

Realizowany jest projekt, przy wsparciu funduszy unijnych, p.n. „Ścieżka historyczna wokół cerkwi p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim jako nowa atrakcja turystyczna Górowa...

To był przedostatni raz

Przedostatni raz uczniowie „wygaszanych” (likwidowanych) gimnazjów w tym roku przystąpili do egzaminów kończących ten etap nauki. W przyszłym roku egzaminy odbędą się po raz ostatni. Jest to rezultat wprowadzanej reformy szkolnictwa. W tym roku egzaminy rozpoczęły się 18 kwietnia.

Wielki Piątek w Kościołach Wschodnich

Dzisiaj (piątek, 6 kwietnia) Kościoły Wschodnie, zgodnie z kalendarzem juliańskim, świętują Wielki Piątek. Tego dnia w cerkwiach nie jest sprawowana liturgia eucharystyczna.

Zwykle wczesnym popołudniem w świątyniach odbywają się procesje, nabożeństwa i adoracja Grobu Pańskiego. Symbolizuje...

Łowcy talentów na konsultacjach w Górowie Iławeckim

Polska piłka nożna – dziecięca i młodzieżowa wymaga reform. Dostrzegając ten, właściwie palący, problem, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły, że szkolenie najmłodszych zawodników będzie jednym z priorytetów ich działalności.

Wróciły do domu

Jest ich trzy (a właściwie to chyba troje). Bociany. W Żywkowie, swojej małej ojczyźnie, pojawiły się kilka dni temu, zwiastując przybycie wiosny już na dobre. W jednym gnieździe (na stodole) krząta się para, natomiast w drugim (na drzewie) póki co jest jeden ptak.

Misterium Męki Pańskiej* w Górowie Iławeckim

Późnymi godzinami popołudniowymi w niedzielę 25 marca ulicami Górowo Iławeckiego przeszła procesja religijna odtwarzająca Misterium Męki Pańskiej.

Wierni, którzy procesyjnie wyruszyli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w kierunku ratusza miejskiego, uczestniczyli i byli świadkami...

Pomnik „proboszczowi Majdanka”

Pod koniec bieżącego roku, bądź na początku przyszłego w Lublinie powstanie pomnik błogosławionego ukraińskiego greckokatolickiego księdza Emiliana Kowcza*. Zginął on w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku.

Niosąc posługę duszpasterską wszystkim bez wyjątku uwięzionym, za swoją...

Młynówka rewaloryzowana

Słoneczne, aczkolwiek nieco chłodne niedzielne popołudnie 18 czerwca zachęciło wielu mieszkańców Górowa Iławeckiego do dłuższych spacerów z rodziną, czy też w pojedynkę. Nie zabrakło na trasach także miłośników joggingu czy trekkingu.

Cresovia Cup 2018 na finiszu - medale rozdane, najlepsi uhonorowani

Miniona niedziela 11 marca była dniem, w którym rozegrano kolejny z turniejów tegorocznej edycji Cresovia Cup 2018 o Puchar firmy Marges-Bud.

To był ostatni z pięciu turniejów, w którym uczestniczyły zespoły z najmłodszej kategorii wiekowej – Skrzaty rocznik 2011 (na hali sportowej górowskiej...

Pielgrzymka grekokatolików do Głotowa

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca (wg. kalendarza juliańskiego), grekokatolicy Warmii i Mazur, wraz ze swoimi duszpasterzami, spotkali się w Głotowie na Drodze Krzyżowej, nabożeństwie wielkopostnym o charakterze adoracyjnym, polegającym na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia go do grobu.