Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Więcej testów szóstoklasistów już nie będzie

W tym roku, 5 kwietnia, szóstoklasiści przystąpili do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej po raz ostatni. Zgodnie z zapowiedziami MEN od przyszłego roku ma on zostać zlikwidowany. Ten sprawdzian w całej Polsce pisało blisko 348 tys. uczniów klas VI.

Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9:00. Składał się z dwóch części. W pierwszej sprawdzane było opanowanie wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki, w tym także wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Na to było 80 min. (dla części z uczniów, np. dyslektyków - 120 minut).

O godz. 11.45 rozpoczęła się druga część sprawdzianu - test z języka obcego. Przeznaczono na nią 45 minut (w przypadku dyslektyków – 70 minut).

Przystąpienie do sprawdzianu szóstoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu ważnego wypadku losowego nie mógł przystąpić do sprawdzianu, będzie go pisać w drugim terminie – 2 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi pisać go jeszcze raz.

Wyniki testu szóstoklasiści poznają 27 maja.

Do historycznego sprawdzianu, kończącego pewien rozdział w polskiej powojennej oświacie, w Górowie Iławeckim przystąpiło czterdziestu pięciu uczniów klas szóstych.

Pierwszy taki test uczniowie pisali w 2002 roku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Więcej testów szóstoklasistów już nie będzie
Oceń artykuł:

(0)