Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

XXVI Dni Górowa

Przy sprzyjającej aurze, w pogodny piątkowy wieczór 23 czerwca (dzień zakończenia roku szkolnego) rozpoczęły się XXVI Dniu Górowa.

Zgodnie z tradycją, słowa powitania, ze sceny ustawionej w parku miejskim, do mieszkańców miasta i gminy (niestety, niezbyt licznie zgromadzonych) skierował burmistrz p. Jacek Kostka. Wśród zaproszonych gości był arcybiskup senior archidiecezji warmińskiej Edmund Piszcz. Poproszony o słowo opowiedział o prostej, niby powszechnie wiadomej prawdzie o tym, aby w czasie odpoczynku i zabawy darować drugiemu człowiekowi dobro i tego samego w nim szukać. Słowa powitania do zgromadzonych popłynęły jeszcze od dostojnych gości, także tych, którzy przyjechali do nas z Rosji (Bagrationowsk) i Ukrainy (Horochiw).

W części oficjalnej, także uświęconej wieloletnią tradycją, burmistrz nagrodził najlepszych uczniów górowskich szkół, wolontariuszy, harcerzy, wręczył dyplomy okolicznościowe sponsorom.

Część rozrywkową Dni Górowa otworzył olsztyńska grupa rockowa Po Godzinach.

Gęstniejący z godziny na godzinę tłum uczestników święta na brak atrakcji narzekać nie mógł. Prócz koncertów zaproszonych zespołów, można było, na przykład, pokręcić się na karuzeli, popływać w ogromnej piłce, porzucać sobie do celu piłeczką (były za to nagrody), pojeździć kolejką elektryczną, a na zgłodniałych i spragnionych czekały z całkiem rozmaitym menu bary pod chmurką.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: XXVI Dni Górowa Iławeckiego
Oceń artykuł:

(0)