Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Wspomnienia znalezione na wysypisku

Czasami zupełnie przypadkowe znaleziska, wygrzebane gdzieś w kontenerze śmieciowym, mogą być nieoczekiwanie przyczyną miłych wspomnień z odległych lat, które zwykle wspominamy ze szczególnym sentymentem, wywołując z pamięci twarze przyjaciół, kolegów ze szkoły i ulubionych nauczycieli.

Te zdjęcia znaleźliśmy w Górowie Iławeckim na stercie gruzu i pewnie przeznaczone były do utylizacji. Zajęliśmy się nimi, przypuszczając, że wielu z nas chętnie je obejrzy i wspomni minione czasy, w których także wiele się działo.

To już historia, albowiem najstarsze ze znalezionych fotografii mają ponad czterdzieści lat, a upamiętnione na nich dzieci i młodzież, to dzisiaj ludzie w dojrzałym wieku, wielu z nich też nie ma już między nami.

Fotografie przedstawiają ważne dla lokalnej, górowskiej historii wydarzenia, przeważnie o charakterze kulturalnym, oświatowym i społecznym. W większości są to reportaże z imprez organizowanych przez dom kultury, ale nie tylko. Są tutaj zdjęcia z cyklicznego, nie organizowanego już dzisiaj Przeglądu Aktywności Kulturalnej, Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Małych Form Wokalnych, fotografie z uroczystości wręczenia sztandaru Zbiorczej Szkole Gminnej, pochodów majowych, uroczystości rocznicowych i inne.

Zdjęcia nie są w najlepszym stanie i jakości, niemniej są świadectwem czasu i naprawdę warto je obejrzeć.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Wspomnienia znalezione na wysypisku
Oceń artykuł:

(0)