środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podziel się:

Podziel się:

Różaniec do granic

Wspólnie z pielgrzymami przybyłymi z Olsztyna, Sierpca, Rozóg, Babiaku mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic w sobotę 7 października biorąc udział w akcji „Różaniec do granic” modlili się o pokój w kraju i świecie. Było to największe spotkanie modlitewne w Europie.

W słowie do wiernych zgromadzonych w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Jan Puławski zaznaczył, że w modlitwie chodzi nie tylko o granice naszego kraju: „… ale także o dojście do granic samych siebie, swoich możliwości, swoich lęków, swoich pragnień… Tam, gdzie jest moja granica, granica mojego ja, tam dalej ja już nic nie mogę. Tam może już tylko Bóg… Na granicach swoich możliwości odkrywamy, że wszystko jest od Boga, że własnymi siłami nic nie możemy, że jeśli żyjemy, to tylko dzięki Bożej łasce, jeśli nadal idziemy, to tylko Bożą mocą. Pod tym względem granice to miejsce otwarcia na Boga i doświadczenie Jego mocy”.

Po liturgii było jeszcze spotkanie na parkingu przy stadionie miejskim, gdzie druhowie z miejscowej OSP częstowali pielgrzymów smaczną grochówką z kuchni polowej.

O 14.00 na placu przed placówką Straży Granicznej rozpoczął się różaniec prowadzony przez ks. Jana Puławskiego i ks. Józefa Gawrylczyka.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Różaniec do granic: Górowo Iławeckie
Oceń artykuł:

(0)