Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Ochotnicza Straż Pożarna czuwa

Wtorkowego poranku 10 października w Górowie Iławeckim rozległy się donośne sygnały bojowych wozów strażackich. Przedmiotem działań górowskich strażaków ochotników było gaszenie nagle powstałych pożarów w dwóch obiektach Szkoły Podstawowej.

Dyrekcja szkoły zarządziła natychmiastową ewakuację uczniów i personelu szkoły.
W jednym z obiektów źródło ognia zlokalizowane było w pomieszczeniu magazynowym, natomiast w drugim - w pomieszczeniu magazynku hali sportowej. Przybyły natychmiast na miejsce zdarzeń miejscowy zastęp OSP szybko zlokalizował źródło ognia, a następnie oba pomieszczenia oddymił za pomocą specjalnego agregatu.
Był to alarm ćwiczebny - ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji, które obligują dyrektorów szkół zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów do sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji co najmniej raz na rok.
Alarm ćwiczebny wykazał, że obiekty i personel są właściwie przygotowane na wypadek zagrożenia.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Ochotnicza Straż Pożarna czuwa
Oceń artykuł:

(0)