Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Z wizytą w mieście króla Daniela

Smętna jesienna pogoda zupełnie naturalnie powoduje, że chętnie sięgamy pamięcią do lata i miejsc, w których przyjemnie spędziliśmy czas na odpoczynku, zwiedzaniu i wycieczkach.

Z całą pewnością mile wspominają lato ci z nas, którzy postanowili kilka dni spędzić w stolicy Zachodniej Ukrainy – Lwowie. Zaiste, to miasto, założone ok. 1250 przez króla Daniela I Halickiego, który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa, ma turystom wiele do zaoferowania.

Wspaniała architektura, liczne kawiarnie, bary, puby, restauracje, teatry, muzea, galerie, cerkwie, kościoły, a nawet niemal zapomniane w Polsce bazary tworzą razem niezwykły klimat. Nic też dziwnego, że latem na rynku starego miasta, zmienionym w jeden olbrzymi deptak, przechadzają się tłumy turystów rozmawiających różnymi językami, nie wyłączając także tych orientalnych.

Pobyt we Lwowie jest również atrakcyjny cenowo, albowiem może sobie na niego pozwolić nawet turysta o skromnych dochodach. Dlatego też na ulicach widać sporo grupek młodych ludzi z zainteresowaniem rozglądających się dookoła siebie.

Klimat śródmieścia sprawia, że nawet w środku tygodnia spotkać tutaj można nowożeńców fotografujących się na tle naturalnej scenografii.

Mankamentem jest jedynie granica, na której podróżujący własnym transportem musi spędzić nawet kilka godzin, dlatego, mając na uwadze tylko wizytę w mieście, warto wybrać się tutaj autobusem bądź koleją.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Z wizytą w mieście króla Daniela [FILM]
Oceń artykuł:

(0)