Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

XVIII Przegląd Archidiecezjalny

Deszczowa sobota 28 października w Górowie Iławeckim upłynęła różniła się mocno od innych podobnych, albowiem właśnie tego dnia na Sali koncertowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania odbył się zorganizowany już po raz osiemnasty Archidiecezjalny Przegląd Twórczości Religijnej Cerkwi Greckokatolickiej w Polsce.

Otwierając Przegląd, przeprowadzony się w tym po hasłem Liturgia i modlitwa, ks. mitrat Jan Łajkosz przypomniał obecnym, jak ważne jest w życiu współczesnego człowieka modlitewne skupienie i refleksja pozwalające na dystans do wyzwań codzienności i wyścigu do dóbr materialnych. Modlitwa czyni nas wolnymi i jednocześnie otwartymi na bliźnich.

Przegląd rozpoczął się od wspólnego odśpiewania Ojcze Nasz.

Podczas ponad czterogodzinnej prezentacji młodzi artyści sięgnęli do wszelkich form przekazu. Były to tradycyjne scenki teatralne, śpiew chóralny i solowy, deklamacje, pantomima, prezentacje, happeningi.

Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z: Górowa Iławeckiego, Kandyt, Cyganka, Węgorzewa, Bartoszyc, Pasłęka, Ornety, Godkowa, Morąga, Bajor Małych, Elbląga, Bań Mazurskich, Toprzyn, Warszawy, Kętrzyna, Asun, Olsztyna, Kruklanek.

Podsumowała Przegląd wspólnie odśpiewana przez uczestników i publiczność pieśń-modlitwa.

Gościem honorowym górowskiego święta był wice-marszałek naszego województwa pan Miron Sycz.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: XVIII Przegląd Archidiecezjalny: śpiewy, scenki, deklamacje i inne formy przekazu
Oceń artykuł:

(0)